• ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
  • کد خبر: 56131
نفت

۱۰ شرکت نفتی سهام عمومی بزرگ جهان در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ مجموعا ۴۶ میلیارد دلار سود گزارش کردند که با کمک قیمت های بالاتر نفت در سال میلادی جاری حاصل شد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، اطلاعات گردآوری شده توسط خبرگزاری آنادولو از اظهارنامه های مالی ۱۰ شرکت نفتی بزرگ شامل اکسون موبیل، شورون، توتال، شل، BP، انی، اکوئینور، لوک اویل، روس نفت و آرامکوی سعودی نشان داد مجموع سود این شرکت ها با رشد قیمت نفت و نشانه های بهبود تقاضا، به میزان ۸.۵ میلیارد دلار افزایش یافت.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ که شیوع پاندمی به تقاضا و قیمت های نفت آسیب زده بود، تنها شرکت آمریکایی شورون و آرامکوی سعودی سودی بالغ بر ۲۰.۳ میلیارد دلار گزارش کرده بودند در حالی که هشت شرکت نفتی بزرگ ملی و بین المللی دیگر مجموعا ۱۷.۷ میلیارد دلار ضرر متحمل شده بودند.

شرکت BP در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ بزرگترین افزایش سود را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مشاهده کرد. این شرکت سود ۴.۷ میلیارد دلاری را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ گزارش کرد در حالی که در مدت مشابه سال میلادی گذشته ۴.۴ میلیارد دلار ضرر را گزارش کرده بود. این غول نفتی در سه ماهه جاری بازخرید سهام را پس از سه برابر شدن درآمدش نسبت به سال گذشته ازسرگرفت.

محاسبات خبرگزاری آنادولو نشان داد مجموع درآمد ۱۰ شرکت نفتی برتر جهان سالانه به میزان ۶.۶ درصد رشد کرد و به حدود ۳۸۷ میلیارد دلار رسید. درآمد آرامکوی سعودی بیشترین افزایش را داشت و با ۲۰ درصد افزایش، به ۸۰ میلیارد دلار رسید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت آرامکوی سعودی درآمد خالص ۲۱.۷ میلیارد دلار در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ را گزارش کرد که ۳۰ درصد افزایش داشته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها