• ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
  • کد خبر: 56807
نفت

روسای بعضی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان اعلام کردند قیمت نفت به دلیل عدم سرمایه گذاری و محدود شدن عرضه در آینده احتمالا به روند صعودی خود ادامه می دهد و ممکن است به مرز ۱۰۰ دلار هم برسد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، مدیران عامل شرکت های رویال داچ شل و توتال انرژیز به شرکت های بازرگانی کالا و بانک های سرمایه گذاری پیوستند که پیش بینی می کنند قیمت هر بشکه نفت ممکن است تا مرز ۱۰۰ دلار صعود کند با این حال این مدیران بر این باورند که بازارهای پرنوسان قیمت ها را دوباره پایین خواهد برد.

دارن وودز، مدیرعامل شرکت اکسون موبیل در کنفرانس مجمع اقتصادی قطر گفت: عدم سرمایه گذاری همزمان با اوج گیری دوباره اقتصادها، کمبود عرضه را تشدید خواهد کرد و سپس به مرور شاهد افزایش عرضه و متوازن شدن عرضه و تقاضا خواهیم بود. اما در کوتاه مدت قیمت های بالاتر محتمل هستند.

شرکت های بازرگانی کالا نظیر ترافیگورا پیش بینی کرده اند قیمت نفت ممکن است سال میلادی آینده به ۱۰۰ دلار در هر بشکه صعود کند. بانک امریکا هفته جاری پیش بینی کرد قیمت نفت ممکن است به این سطح صعود کند. گروه گلدمن ساکس اعلام کرده که صعود نفت به این سطح را منتفی نمی داند. بهای معاملات نفت برنت از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون ۴۴ درصد رشد کرده که تحت تاثیر اجرای برنامه های واکسیناسیون و افزایش رفت و آمد و بهبود تقاضا برای سوخت است.

بازارهای جهانی سال میلادی گذشته که شیوع ویروس کرونا باعث ریزش قیمت ها شده بود، یکی از آشفته ترین سال ها را در تاریخ خود تجربه کردند. اما جاده ها در اروپا و آمریکا دوباره پر از خودرو شده و آمریکایی های بیشتری به سفر می روند. اگرچه این امر باعث بالاتر رفتن قیمت ها در کوتاه مدت می شود اما گذار انرژی به معنای آن است که مصرف نفت ممکن است روند یکنواختی پیدا کرده و در بلندمدت احتمالا کاهش پیدا کند.

سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر در این کنفرانس گفت: این گذار انرژی به معنای آن است که سرمایه گذاری های کافی در پروژه های نفت و گاز وجود نداشته است و این امر می تواند قیمت ها را بالاتر ببرد. برنارد لونی، مدیرعامل شرکت بریتیش پترولیوم (BP) پیشتر اظهار کرده بود رشد قیمت نفت، جریان نقدینگی و سوددهی بهتری را به همراه داشته و به گذار انرژی کمک می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پاتریک پویانه، مدیرعامل شرکت توتال انرژیز گفت: احتمال رسیدن نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه وجود دارد اما ممکن است در سال های آینده شاهد قیمت های پایین باشیم. ما به نوسان عادت کرده ایم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش