• ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
  • کد خبر: 57065
نفت

قیمت نفت روز چهارشنبه پس از آماری که کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و دیدگاه ها درباره محدود شدن عرضه نسبت به تقاضا را تقویت کرد، افزایش یافت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۳۳ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۷۳ دلار و ۱۸ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز سه شنبه با ۶۰ سنت کاهش بسته شده بود.

بهای معاملات نفت برنت با ۴۲ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش، به ۷۵ دلار و ۲۳ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت شب گذشته با ۹ سنت کاهش، بسته شده بود.

موسسه امریکن پترولیوم روز سه شنبه گزارش کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۸ ژوئن به میزان ۷.۲ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است. این کاهش بسیار بزرگتر از کاهش ۳.۹ میلیون بشکه ای بود که ۹ تحلیلگر در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند.

تحلیلگران موسسه آی ان جی اکونومیکس در یادداشتی نوشتند: اگر آمار رسمی که روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود، تایید شود پنجمین کاهش هفتگی متوالی ذخایر نفت خواهد بود و نشان می دهد عرضه در بازار آمریکا محدود شده است.

همه چشم ها به تصمیم وزیران اوپک پلاس دوخته شده که اول جولای برای تصمیم گیری درباره سیاست تولید دیدار می کنند. دو منبع آگاه اوپک پلاس روز سه شنبه به رویترز اظهار کردند تولیدکنندگان این گروه در حال بحث درباره افزایش تدریجی عرضه از آگوست هستند اما هنوز هیچ تصمیمی درباره حجم دقیق آن گرفته نشده است.

تحلیلگران کالای گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: گروه اوپک پلاس بار دیگر با تصمیمات دشواری مواجه شده است زیرا بازار همچنان کمبود عرضه را نشان می دهد. پیشرفت جهانی برنامه های واکسیناسیون افزایش رفت و آمد مصرف کنندگان در آمریکا، چین و اروپا را به دنبال داشته است. با این حال چشم انداز بازگشت نفت ایران به بازار در کوتاه مدت باعث شده است اوپک برای افزایش عرضه محتاط بماند.

بر اساس گزارش رویترز، عقب نشینی دلار آمریکا از بالاترین رکورد دو ماه اخیر، از افزایش قیمت های نفت پشتیبانی کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش