• ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
  • کد خبر: 57607
نفت

قیمت نفت روز سه شنبه برای دومین روز متوالی به دلیل نگرانی از شیوع نوع بسیار مسری تر ویروس کرونا و رشد آهسته تر تقاضا برای سوخت، کاهش پیدا کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۴ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش، به ۷۲ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز دوشنبه ۱.۵ درصد نزول کرده بود.

بهای معاملات نفت برنت ۱۰ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۷۴ دلار و ۵۸ سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت روز دوشنبه با دو درصد کاهش قیمت بسته شده بود.

افزایش موارد شیوع نوع دلتای ویروس کرونا همزمان با مهیا شدن گروه اوپک پلاس برای برگزاری نشست وزیران در اول جولای و بحث درباره تعدیل محدودیت عرضه روی داده است. پیش بینی های اوپک از تقاضا برای نفت نشان می دهد که در سه ماهه چهارم ۲.۲ میلیون بشکه در روز کمبود عرضه وجود خواهد داشت و تولیدکنندگان این گروه فضا برای افزایش تولید خواهند داشت.

ویویک دهار، تحلیلگر کالای بانک کامن ولث در یادداشتی نوشت: قیمت های نفت به دلیل نگرانی از این که اوپک پلاس تصمیم خواهد گرفت تولیدش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد در حالی که تهدید شیوع نوع دلتای ویروس کرونا جدی تر شده است، کاهش پیدا کرد.

اسپانیا و پرتغال که مقصدهای محبوب سفرهای تابستانی برای اروپایی ها هستند محدودیت های جدیدی را برای انگلیسی هایی که واکسن نزده اند اعمال کردند. همچنین ۸۰ درصد مردم استرالیا به دلیل شیوع نوع دلتا در این کشور با محدودیت های سخت گیرانه تری روبرو هستند.

روزنامه فایننشیال تایمز به نقل از مقامات آگاه گزارش کرد مذاکرات در خصوص کریدور سفر میان آمریکا و انگلیس هم آهسته شده که تا حدودی به دلیل نگرانی از رشد موارد نوع دلتا در انگلیس است.

تحلیلگران انتظار دارند اوپک پلاس میزان عرضه نفت در اوت را ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد زیرا بازار با رشد تقاضا برای سوخت در آمریکا و چین با کمبود عرضه روبرو شده است.

سرمایه گذاران منتظر آمار هفتگی ذخایر نفت آمریکا هستند و طبق نظرسنجی رویترز، تحلیلگران انتظار دارند آمار نشان دهد ذخایر نفت این کشور برای ششمین هفته متوالی کاهش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، در آستانه انتشار آمار موسسه امریکن پترولیوم در روز سه شنبه و اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه، هفت تحلیلگر برآورد کردند ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۵ ژوئن، به میزان ۴.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها