• ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
  • کد خبر: 60379
فولاد

چین امسال می خواهد تولید فولاد خود را کاهش دهد، اما این کار دشواری است. بر اساس اطلاعات وود مکنزی، در نیمه اول سال ۲۰۲۱، کارخانه های فولادسازی چین نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ تقریبا ۱۲ درصد بیشتر فولاد خام تولید کرده اند. براساس گزارش اخیر رویترز، چین ۹۹.۴۵ میلیون تن فولاد در ماه مه تولید کرد، اگرچه این رقم در ماه ژوئن به ۹۳.۸۸ میلیون تن کاهش یافت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از فولاد ایران، بخش فولاد یکی از بزرگترین آلاینده ها در چین است که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از انتشار کربن را در این کشور تولید می کند. پکن این صنعت را به عنوان بخشی از تلاش خود برای کاهش انتشار کربن و رسیدن به انتشار صفر کربن تا سال ۲۰۶۰ هدف قرار داده است. به گفته تحلیلگران، تولید در نیمه دوم سال کمتر خواهد بود، اما پایین آوردن آن به زیر سطح ۲۰۲۰ ممکن است یک چالش باشد و برای پایین آمدن آن یک ترمز واقعی نیاز است.

نظرات در مورد روند تولید فولاد چین متفاوت است. با این حال، یکی از مدیران فولادسازی چینی گفت کارخانه های فولاد باید بیشتر به کاهش تولید خود توجه کنند تا از سیاست های دولت پیروی کنند. مو گوچیانگ، رئیس واردات و صادرات فولاد چین گفت: "ما هیچ راهی جز پیروی از قوانین دولت نداریم."

ژوانگ بین جون، مدیر سابق گروه توسعه کسب و کار در Fortescue Metals می گوید: کنترل مقامات برای تولید بسیار دشوار است. تقاضای فولاد در این کشور بسیار قوی است و اگر سودآوری تولید فولاد به همان خوبی که در نیمه اول سال بود، کاهش یابد، احتمالاً تولید آن در ماه های آینده کاهش نمی یابد.

بارتولومه از S&P Global Platts گفت که تلاش برای محدود کردن تولید فولاد باعث افزایش قیمت ها می شود و کارخانه هایی که تحت تأثیر محدودیت های دولتی قرار نمی گیرند به تولید بیشتر تشویق می شوند. وی گفت: "نکته مهم این است که کارخانه ها تقریباً در سال جاری پول مناسبی به دست آورده اند و این صنعت می خواهد با تولید فولاد زیاد از هرگونه سود ارائه شده استفاده کند."

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها