زعفران

در هفته منتهی به ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۰ در بازار مشتقه بورس کالای ایران ۱۰۴ هزار و ۸۶۹ قرارداد آتی به ارزش ۲۴۵۵ میلیارد و ۴۵۲ میلیون ریال منعقد شد و زعفران نگین کماکان صدرنشین این بازار است. 

به گزارش «کالاخبر»؛ معاملات قراردادهای آتی بورس کالای ایران بر پایه دارایی های زعفران نگین و پوشال، پسته، زیره سبز، نقره و صندوق طلا فعال است که در جریان معاملات هفته گذشته ۹۵ هزار و ۲۷۰ قرارداد آتی زعفران نگین بر پایه دو سررسید آبان و دی ماه امسال در حالی منعقد شد که ارزش حدود ۲۰۲۲ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریالی در بازار مشتقه بورس کالا به ثبت رسید. زعفران به لحاظ حجم و ارزش معاملات همچنان صدرنشین قدرتمند بازار مشتقه بورس کالای ایران بود.

انعقاد ۱۳۰۴ قرارداد آتی زعفران پوشال نیز ارزش ۱۸ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریالی را در یک سررسید آبان ماه در پی داشت.

همچنین ۳۳۷۵ قرارداد آتی صندوق طلای در سه سررسید آبان، آذر و بهمن ماه امسال به ارزش ۳۱۱ میلیارد و ۶۳۹ میلیون ریال منعقد شد تا این دارایی پایه از نظر ارزش معاملات رتبه دوم بازار را حفظ کند اما از نظر حجم جایگاه دوم را از دست داد و آنرا به نقره واگذار کرد.

معامله گران ۴۹۰۹ قرارداد آتی نقره را نیز برای تحویل در سه سررسید مهر، آبان و آذر ماه در حالی منعقد کردند که ارزش بیش از ۱۰۱ میلیارد و ۲۷ میلیون ریالی را به ثبت رساندند. 

۲ قرارداد آتی زیره سبز تحویل مهر ماه سال جاری نیز به ارزش نزدیک به ۱۷۹ میلیون ریال در بازار منعقد شد. در جریان معاملات هفته گذشته، ۹ قرارداد آتی پسته سررسید مهر ماه امسال منعقد شد تا ارزش بیش از ۱.۷ میلیارد ریالی در بازار ثبت شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها