زعفران

مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از فعال شدن انبارهای محصول زعفران شرکت های طلای سرخ گلشید ایرانیان و تعاونی کشاورزی و فرآوری وحدت خراسان از روز چهارشنبه ۵ آبان ماه جهت انجام گواهی سپرده کالایی خبر داد.

به گزارش «کالاخبر»؛ براساس این اطلاعیه از روز یکشنبه ۹ آبان ماه سال جاری نمادهای معاملاتی گواهی سپرده کالایی مربوط به این انبارها شامل زعف۰۱۱۰پ۱۰ و زعف۰۱۱۰پ۲۰ گشایش یافته و آماده معامله هستند.

محصول تحویلی به انبار باید تولید سال ۱۴۰۰ باشد و انبار محصول تولیدی سال های گذشته را پذیرش نخواهد کرد.
جهت تحویل گرفتن کالا از انبار لازم است حداقل به میزان ۵۰۰ گرم گواهی سپرده کالایی توسط مالک ارایه شود. در صورت مالکیت کمتر از این مقدار، لازم است گواهی سپرده لازم تا وزن مذکور توسط فرد متقاضی تحویل، در بازار معاملات گواهی سپرده زعفران در بورس کالا خریداری گردد.

طبق این اطلاعیه سررسید انبار ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱ بوده و تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده کالایی و آخرین روز معاملاتی نماد ایجاد شده ۷ دی ماه سال آینده است و پس از آن معاملات برای فرایند تحویل و تسویه حساب با انبار متوقف خواهد شد.

گفتنی است، اطلاعات مربوط به انبارها در سایت بورس کالای ایران به آدرس www.ime.co.ir و سفارش ها و قیمت های معاملاتی در بخش "بورس کالا" قسمت "گواهی سپرده" در سایت www.tsetmc.com  برای عموم قابل مشاهده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها