گواهی سپرده+انبار

در جریان معاملات هفته منتهی به ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ معامله گران در حالی با ثبت معامله ۶ میلیون و ۷۹۹ هزار گواهی سپرده کالایی ارزش بیش از ۱۹۱۷ میلیارد و ۳۶۵ میلیون ریالی را رقم زدند که ۷۲ درصد از ارزش کل معاملات در نمادهای معاملاتی سکه طلا به ثبت رسید.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی معاملات هفته ای که گذشت تعداد یک میلیون و ۱۶۱ هزار و ۷۰۰ گواهی سپرده سکه طلا به ارزش تقریبی ۱۳۷۷ میلیارد و ۳۴۸ میلیون ریال خرید و فروش شد که این رقم با کسب سهم ۷۲ درصدی، بیشترین ارزش معاملاتی را در میان سایر دارایی های پایه در پی داشت.

ارزش معامله یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۷۳۴ قرارداد آتی زعفران نگین نیز به رقم ۵۱۱ میلیارد و ۲۶۷ میلیون ریال نزدیک شد و با این آمار معاملاتی زعفران نگین جایگاه دوم بازار را هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش معاملاتی به دست آورد.

داده کاوی آمارها حاکی از آن است که معامله گران بیشترین حجم معاملات را در معاملات سیمان رقم زدند؛ به طوری که ۴ میلیون و ۲۰۲ هزار گواهی سپرده سیمان در بازار مورد دادوستد قرار گرفت تا سیمان با این عملکرد سهم ۶۲ درصدی را از حجم کل معاملات به دست آورده و مقام اول را به خود اختصاص دهد. گفتنی است ارزش این معاملات به رقمی بیش از ۲۲.۴ میلیارد ریال رسید.

۹۱۴۱ گواهی سپرده برنج نیز در حالی خرید و فروش شد که ارزش ۵.۳ میلیارد ریالی برای آن رقم خورد.

در نمادهای معاملاتی گواهی سپرده زیره، نخود، پسته فندقی و کشمش سبز نیز در مجموع ۱۴۲۵ ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزشی بالغ بر یک میلیارد ریال میان معامله گران دست به دست شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها