گواهی سپرده+سیمان+زعفران+بورس کالا

در جریان معاملات دی ماه ۱۴۰۰ در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران، ۳۹ میلیون و ۱۲۷ هزار ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزشی بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال خرید و فروش شد که در این بازه زمانی، زعفران نگین و سیمان برای کسب جایگاه نخست در حجم معاملات رقابت تنگاتنگی داشتند و در مجموع ۸۶ درصد از حجم کل معاملات را به خود اختصاص دادند.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی دی ماه امسال ۱۶ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۱۲۳ گواهی سپرده زعفران نگین به ارزش بیش از ۵۴۱۰ میلیارد و ۳۲۷ میلیون ریال دادوستد شد. با ثبت این آمار معاملاتی زعفران نگین توانست بر سیمان غلبه کرده و جایگاه نخست حجم معاملات را به دست آورد.

۱۶ میلیون و ۸۵۰ هزار گواهی سپرده سیمان نیز در حالی معامله شد که ارزش این معاملات به رقمی بالغ بر ۸۷ میلیارد ریال رسید. به این ترتیب سیمان رتبه دوم حجم معاملات ماهانه را کسب کرد.

سکه طلا نیز با دادوستد ۵ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۷۰۰ گواهی سپرده کالایی دست به دست شد که رتبه سوم حجم معاملات با کسب سهم ۱۳ درصدی، به این دارایی پایه رسید. این در حالی است که دارایی مذکور با ثبت ارزشی حدود ۶۴۴۰ میلیارد و ۹۰۶ میلیون ریال برنده معاملات ماهانه از نظر بیشترین ارزش معاملات بود و به تنهایی ۵۴ درصد از ارزش کل معاملات را به ثبت رساند.

در دوره مذکور، ۹۰ هزار و ۱۷۹ گواهی سپرده میلگرد نیز به ارزش تقریبی ۱۲.۷ میلیارد ریال در بازار خرید و فروش شد.

معامله گران ۶۱ هزار و ۷۱۸ گواهی سپرده برنج طارم را نیز در حالی خریدند که ارزش نزدیک به ۳۴ میلیارد ریالی را رقم زد.

ارزش معامله ۳۷ هزار و ۱۴۷ گواهی سپرده زعفران پوشال نیز به رقم ۸.۵ میلیارد ریال بالغ شد.

در دی ماه ۱۴۰۰، در نمادهای معاملاتی گواهی سپرده زیره سبز، پسته، نخود و کشمش سبز نیز در مجموع ۱۱ هزار و ۸۷۷ ورقه بهادار کالا به ارزشی بیش از ۱۳.۶ میلیارد ریال خرید و فروش شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها