عشقی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: یکی از خودروسازان درخواست جدی خود را برای عرضه خودرو در بورس کالا ارایه کرده و این موضوع در هیات پذیرش بررسی خواهد شد و اگر شرایط لازم را داشته باشد عرضه خودرو در بورس کالا و در سال ۱۴۰۱ انجام می‌شود.

به گزارش « کالاخبر » به نقل از ایرنا، مجید عشقی امروز (شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت ورود خودرو به بورس کالا، اظهار داشت: در پذیرش کالاهای مختلف در بورس‌های کالایی هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر متقاضی که کالایی در اختیار دارد، چنانچه کالایش شرایط پذیرش و استانداردهای لازم را داشته باشد، امکان پذیرش در بورس‌های کالایی را پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در خصوص خودرو یکی از خودروسازان درخواست جدی خود را برای عرضه مطرح کرده و این موضوع در هیئت پذیرش بررسی خواهد شد. اگر این خودروساز شرایط لازم را داشته باشد، عرضه خودرو در بورس کالا و در سال ۱۴۰۱ انجام می‌شود.

عشقی با بیان اینکه امید است عرضه خودرو در بورس کالا در سال آینده اجرایی شود، گفت: این موضوع به عرضه کننده نیز باز می‌گردد؛ چراکه باید منتظر ماند شرکتی که کالای خود را برای عرضه پذیرش می کند، آیا محصول خود را به طور مستمر در بورس عرضه می‌کند یا خیر؟؛ این مسئله‌ای است که اصحاب رسانه می‌توانند به خوبی آن را پیگیری و دنبال کنند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار یادآور شد: سازمان بورس از موضوع عرضه خودرو در بورس کالا استقبال می‌کند. 

وی اظهار داشت: تاکید سازمان بورس و اوراق بهادار این است سهام شرکت‌هایی که در بازار سهام معامله می‌شود، محصولاتشان نیز در بورس کالا عرضه و به صورت شفاف فروخته شود.

عشقی تاکید کرد: اگر معامله همه محصولات در بورس کالا انجام شود، شفافیت‌ها به حدی می‌رسد که افراد خبره بازار قبل از انتشار صورت‌های مالی و کارکردهای ماهانه شرکت‌ها، اطلاعات و آمار دقیق آن‌ها را تحلیل می‌کنند و براساس آن تصمیم گیری خواهند داشت. این رویداد به معنای شفافیت حداکثری از مسیر بازار سرمایه است.

وی در مورد این سوال که در سال آینده می‌توان شاهد عرضه خودرو به بورس کالا باشیم یا خیر، پاسخ داد: در صورتی که اقدامات لازم در این زمینه انجام شود، می تواند در سال ۱۴۰۱ شاهد عرضه خودرو به این بازار باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها