• ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
  • کد خبر: 73554
شاخص بورس

با آماده شدن سرمایه‌گذاران برای گزارش‌های درآمدی، معاملات آتی سهام ایالات متحده افزایش می‌یابد.

به گزارش کالاخبر ، معاملات آتی سهام ایالات‌متحده عصر روز دوشنبه پس از پایان دادن به یک جلسه معاملاتی در محدوده قرمز، افزایش یافت.قراردادهای اس اند پی ۵۰۰ و نزدک به ترتیب ۰.۳ و ۰.۴ درصد افزایش یافتند.

معاملات آتی وابسته به میانگین صنعتی داوجونز ۱۰۰ واحد جهش کردند و وارد معاملات یک شبه شدند. در همین حال، بازدهی خزانه‌داری به صعود خود ادامه داد و معیار ۱۰ ساله ایالات‌متحده به ۲.۸۶ درصد یعنی بالاترین رقم از دسامبر ۲۰۱۸ رسید.

نام‌های بزرگی که قرار است این هفته میزان درآمدهای خود را منتشر کنند شامل خطوط هوایی یونایتد، امریکن اکسپرس و تسلا می‌شوند. نتفلیکس قرار است درآمدهای فصلی خود را پس از بسته شدن بازار سه‌شنبه گزارش دهد.

به گزارش استاک، ۵۳ درصد از ۳۴ شرکت اس اند پی ۵۰۰ که تاکنون گزارش درآمدی خود را اعلام کردند، هم از نظر فروش و هم از نظر درآمد هر سهم شکست خورده‌اند.این مقدار کمی بهتر از نرخ نوسانات معمولی هفته اول به میزان ۴۷ درصد و نرخ  هفته اول سه ماهه گذشته یعنی ۵۰ درصد است.

موسسه LPL Financial پیش‌بینی می‌کند که EPS (مقدار سود هر سهم با تقسیم درآمد خالص بر تعداد سهام) سه ماهه اول ۴ درصد کاهش یابد اما خطرات نزولی را برای برآوردهای سال ۲۰۲۲ انتظار دارد.

استراتژیست‌ها می‌گویند:با وجود شرایط سخت، ما معتقدیم که این فرصت‌ها به نفع شرکت‌هاست که برآوردها را شکست دهند، همانطور که در طول تاریخ به دلیل رشد درآمد دو رقمی انجام داده‌اند.

تحقیقات FactSet نشان می‌دهد، اگر چه تحلیلگران انتظارات خود را در مورد درآمد سه ماهه اول کاهش داده‌اند، پیش‌بینی EPS برای سه ماهه دوم، سوم و چهارم بالاتر است.

برآوردهای سود برای کل سال ۲۰۲۲ نیز با ۲.۲ درصد افزایش به ۲۲۸.۵۰ دلار به ازای هر سهم رسیده است.پل شاتز، رئیس هریتیج کاپیتال گفت: باید نکته اول برای سرمایه‌گذاران این باشد که دریابند سهام، بیشتر از اخبار آن واکنش نشان می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها