• ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷
  • کد خبر: 74066
چین

قرنطینه‌های گسترده‌ای که توسط مقامات چین برای مقابله با آخرین موج کرونا و بیماری کووید-۱۹ اعمال شده، فعالیت‌های تولیدی و خدماتی چین را در ماه آوریل به شدت کاهش داده است.

به گزارش کالاخبر به نقل از تسنیم، بر اساس داده های منتشر شده توسط اداره ملی آمار چین که روز شنبه منتشر شد، شاخص رسمی مدیران خرید (PMI) در بخش تولید از ۴۹.۵ در ماه مارس به ۴۷.۴ در ماه آوریل کاهش یافت. این شاخص اگر عدد بالای ۵۰ را نشان دهد، حاکی از رشد فعالیت اقتصادی و هر عددی کمتر از این سطح نشان دهنده انقباض اقتصادی است.

رقم ماه مارس کمی بالاتر از میانگین پیش‌بینی نظرسنجی بلومبرگ از تحلیلگران بود که پیش بینی کرده بود تا ۴۷.۳ واحد سقوط کند. در عین حال، نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کرد که این شاخص به ۴۸ برسد.

آخرین خوانش این شاخص همچنان به این معنی است که فعالیت کارخانه‌های چین در بدترین انقباض از فوریه ۲۰۲۰ بوده است، زمانی که تاثیر اولیه همه گیری منجر به رسیدن شاخص مدیران خرید به  ۳۵.۷ شد.

شهرهای بزرگ چین، از جمله مرکز تجاری شانگهای، همچنان در قرنطینه کامل یا جزئی باقی مانده‌اند و اکثر کارشناسان پیش‌بینی‌های خود را برای رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان کاهش می‌دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها