• ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
  • کد خبر: 74360
بازار فولاد

انتظار می‌رود تولید بخش های مصرف کننده فولاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ افزایش یابد، اما با ۵۰ درصد کاهش نسبت به پیش بینی های قبلی یوروفر و این یعنی از رشد ۴ درصدی به رشد ۲ درصدی خواهد رسید.

به گزارش کالاخبر به نقل از فولاد ایران، کل فعالیت های تولیدی به طور فزاینده ای تحت تاثیر مشکلات جاری زنجیره تامین و قیمت بالای انرژی قرار گرفته که از نظر هزینه تولید، کمبود قطعات و بازده پایین تر بر صنایع تاثیر گذاشته است.

با این حال، کل تولید در بخش های مصرف کننده فولاد در سال ۲۰۲۱ پس از افت شدید ۸.۴ درصدی ثبت شده در سال ۲۰۲۰، تا  ۷.۳ درصد افزایش یافت. برای سال جاری نیز رشد خواهد داشت ولی نسبت به برآورد قبلی کمتر خواهد شد. برای سال ۲۰۲۳ نیز روند نزولی رشد برآورد شده و از ۲.۳ درصد پیش بینی امسال به ۱.۵ درصد رشد می رسد.

به لطف بحران اوکراین و مشکلات زنجیره تامین متعاقب آن، قیمت های بالای انرژی و کامودیتی ها، یوروفر پیش بینی تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا برای سال ۲۰۲۲ را به ۲.۹ درصد و برای سال ۲۰۲۳ را به ۲.۴ درصد کاهش داده است. پیش‌بینی قبلی به ترتیب ۴.۱ درصد و ۲.۸ درصد بود. این امر بر مصرف فولاد نیز تاثیری نزولی و رو به پایین خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها