• ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
  • کد خبر: 74381
سنگ آهن

کاهش واردات سنگ‌آهن چین تا ماه آوریل ادامه یافت زیرا تامین‌کنندگان با اختلالات مقابله کردند در حالی که شیوع کووید باعث سرکوب تقاضا شد.

به گزارش کالاخبر، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده سنگ آهن جهان در آوریل ۸۶.۰۶ میلیون تن از این ماده را به خود اختصاص داد که ۱۲.۷ درصد کمتر از سال قبل است که نشان‌دهنده ادامه فعالیت ضعیف در صنعت فولادسازی این کشور است.

اداره کل گمرک چین روز دوشنبه اعلام کرد که واردات سنگ معدن، یک ماده کلیدی برای تولید فولاد، ۱.۴ درصد کمتر از ماه مارس و زمانی بود که حجم آن نسبت به سال قبل ۱۴.۵ درصد کاهش داشت.

تولید معدنچیان در استرالیا به دلیل مشکلات زنجیره تامین و کمبود نیروی کار ناشی از بیماری همه‌گیر مختل شده است، در حالی که شرکت معدنی واله برزیل نیز مشکلات آب‌وهوایی داشته است. در چین، بیماری همه‌گیر همچنین حمل‌ونقل مواد خام و محصولات فولادسازی را محدود و تقاضای آنها را سرکوب می‌کند.

چنگ پنگ، تحلیلگر شرکت SinoSteel Futures گفت: بازیابی محموله‌های استخراج‌کنندگان بزرگ و اوکراین و روسیه که صادرات را به دلیل درگیری‌هایشان به حالت تعلیق درآوردند، در ماه آوریل اندک بود.

به نقل از رویترز، طبق گزارش اداره گمرک، چین در ژانویه تا آوریل ۳۵۴.۴ میلیون تن سنگ آهن وارد کرد که ۷.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت. چنگ گفت: انتظار می‌رود عرضه‌های شرکت معدنی واله پس از سه ماهه اول بهبود یابد اما محدودیت عرضه در استرالیا می‌تواند تا سه‌ماهه دوم ادامه یابد.

داده‌ها همچنین نشان داد که چین در ماه گذشته ۴.۹۸ میلیون تن فولاد صادر کرده است که نسبت به ۴.۹۵ میلیون تن در ماه مارس افزایش یافت اما بسیار کمتر از ۷.۹۷ میلیون تن سال قبل است. داده‌های گمرک نشان داد که واردات فولاد در ماه آوریل به ۹۵۶ هزار تن رسید که در بحبوحه افزایش قیمت‌های خارج از کشور به زیر یک میلیون تن رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها