• ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
  • کد خبر: 74702
عربستان

متوسط صادرات نفت عربستان در ماه مارس سال جاری میلادی برابر با ۷.۲۳۵ میلیون بشکه در روز یعنی پائین‌تر از ۷.۳۰۷ میلیون بشکه صادر شده در فوریه بود.

به گزارش کالاخبر به نقل از اویل پرایس، صادرات نفت خام عربستان در ماه مارس نسبت‌به ماه قبل از آن کاهش داشت. بزرگ‌ترین صادرکننده نفت خام دنیا در فوریه بیشترین میزان نفت را از آوریل ۲۰۲۰ صادر کرده بود.

طبق گزارش مؤسسه آمار جودی، متوسط صادرات نفت عربستان در ماه مارس سال جاری میلادی برابر با ۷.۲۳۵ میلیون بشکه در روز یعنی پائین‌تر از ۷.۳۰۷ میلیون بشکه صادر شده در فوریه بوده است. عربستان در ماه فوریه برای اولین‌بار از آوریل ۲۰۲۰، بیش‌از ۷ میلیون بشکه در روز صادرات داشت.

علی‌رغم کاهش صادرات عربستان در ماه مارس، این کشور همچنان بالاتر از ۷ میلیون بشکه در روز صادرات دارد و طبق قرارداد اوپک پلاس تولید خود را افزایش داده‌است.

عربستان طبق قرارداد اوپک پلاس ماهانه ۱۰۰ هزار بشکه در روز به تولید خود می‌افزاید. طبق این قرارداد، کل کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس روی‌هم‌رفته باید ۴۰۰ هزار بشکه در روز در هر ماه به تولید خود اضافه کنند. عربستان بین ماه‌های ژانویه و فوریه بیش‌از ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش تولید داشت که دلیل آن را می‌توان بالا رفتن قیمت جهانی نفت و بهبود تقاضا دانست.

چین در پایان ماه مارس قرنطینه‌های سختگیرانه‌ای برای مهار همه‌گیری کرونا اعمال کرد که نگرانی در مورد تقاضا در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی و تقاضای جهانی نفت در کل سال جاری را افزایش داد.

طبق گزارش مؤسسه جودی، تولید نفت خام عربستان ۷۵ هزار بشکه در ماه مارس افزایش‌یافته و به ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز رسیده‌است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها