• ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
  • کد خبر: 74756
مس

قیمت مس در معاملات بورس نیویورک در نتیجه کاهش محدودیت‌های کرونایی در جلسات معاملاتی قبلی با افزایش قیمت مواجه شد و به نزدیک ۹۵۰۰ دلار رسید.

به گزارش کالاخبر به نقل از بااقتصاد، مس در معاملات روز سه‌شنبه در نتیجه کاهش محدودیت‌های کرونایی در چین با افزایش قیمت مواجه شد.

مقامات شانگهای روز دوشنبه تصمیم گرفتند که بعد از شش هفته قرنطینه شانگهای را به اتمام برسانند. در همین راستا «دانیل بریزمن» تحلیل‌گر کامرتس بانک عنوان کرد: «قرنطینه شانگهای به تدریج در حال اتمام است و همین امر باعث افزایش تقاضای کامودیتی‌ها خواهد شد.».

وی همچنین گفت از چشم‌انداز تحلیل تکنیکال قیمت فلزات اساسی اکنون در محدوده اشباع فروش قرار دارد و به همین دلیل چشم‌انداز افزایش قیمت آنها بسیار روشن است.

قیمت مس تحویل جولای در معاملات روز دوشنبه رشد ۲.۱ درصدی را ثبت کرد و به ۹۴۲۳ دلار  در بورس کالای نیویورک رسید.

هفته گذشته قیمت مس به دلیل رویکرد تهاجمی فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره و همچنین شیوع کووید ۱۹ در شهر پکن و قرنطینه این شهر به کمترین حد ۸ ماه اخیر خود رسید.

طی یک ماه اخیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا بازار کامودیتی‌ها را با فشار فروش مواجه کرد چرا که افزایش قیمت دلار با تقاضای کامودیتی‌ها رابطه معکوس دارد.

قیمت سنگ‌آهن نیز در معاملات روز سه‌شنبه در نتیجه کاهش این محدودیت‌های کرونایی و همچنین اختلال در زنجیره عرضه رشد ۱.۲۴ درصدی را تجربه کرد و به هر تن ۱۲۸ دلار رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها