کنسانتره سنگ آهن

میزان تولید کنسانتره سنگ‌آهن در سال ۱۴۰۰ با حدود ۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن، از ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن عبور کرد.

به گزارش کالاخبر  به نقل از ایمیدرو، شرکت‌های تولیدکننده کنسانتره سنگ‌آهن از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۰، حدود ۵۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و هفت تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴۹ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۴۴۵ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های «گل‌گهر» ۱۶ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۶۲ تن، «چادرملو» ۱۲ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۹۳ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۶ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۱۵ تن، «گهر زمین» چهار میلیون و ۹۱۲ هزار و ۱۹۶ تن، «مرکزی» سه میلیون و ۸۱۱ هزار و ۲۹۱ تن، «توسعه فراگیر سناباد» دو میلیون و ۵۰۰ هزار و ۸۲ تن، «اپال پارسیان سنگان» دو میلیون و ۳۷۷ هزار و ۱۲۸ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان»، یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۲۸۰ تن، «صبانور» یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۹۴۲ تن و «جلال‌آباد» ۳۸۰ هزار و ۸۱۸ تن کنسانتره آهن تولید کردند.

طی سال گذشته، شرکت‌های بزرگ ۱۶ میلیون و ۹۴۰ هزار و ۳۰۱ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۱۸ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۱۸۸ تن)، حدود ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

میزان تولید کنسانتره آهن در اسفند ماه، چهار میلیون و ۹۸ هزار و ۸۵۷ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (سه میلیون و ۵۳۳ هزار و ۹۰۳ تن)، نزدیک به ۱۶ درصد افزایش یافت.

شرکت‌های بزرگ، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ماه، یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۵۹۹ تن سنگ‌آهن دانه‌بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۹۰۲ هزار و ۴۵۴ تن)، ۱۱۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. ارسال سنگ‌آهن دانه‌بندی نیز با ۲۶ درصد افزایش، از یک میلیون و ۷۸۴ هزار و ۵۱۹ تن در سال ۹۹ به دو میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۱۰ تن طی سال ۱۴۰۰ افزایش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها