• ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱
  • کد خبر: 75087
طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۲ سنت رسید.

به گزارش کالاخبر ،ادامه روند سقوط شاخص دلار و کاهش شاخص نرخ بهره‌ ده‌ساله اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین رقم طی ۶ هفته گذشته، باعث ادامه افزایش قیمت طلا برای دومین هفته پیاپی شده‌است. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۲ سنت رسید. قیمت طلا دیروز به اوج ۱۸۶۲ دلار رسیده بود.

متخصصان بازار کالا عقیده دارند روند افزایش قیمت طلا احتمالاً ادامه خواهد داشت. آنها می‌گویند کاهش ارزش دلار یک‌بار دیگر تقاضا برای طلا را در بین سرمایه‌گذاران بالا برده‌است.

اطلاعات ضعیف در مورد تولید ناخالص داخلی آمریکا،وضعیت مسکن و تولید کارخانه‌ای در این کشور بیش‌از پیش به ارزش این فلز گرانبها می‌افزاید. این متخصصان احتمال می‌دهند قیمت طلا در کوتاه‌مدت به اوج ۱۹۰۰ دلار هم برسد.

انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا در هفته گذشته بر نگرانی‌ها در مورد اقتصاد دنیا افزوده‌است. تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی کاهش‌یافته و اطلاعات مربوط به وضعیت مسکن و تولید کارخانه‌ای در این کشور ترس از احتمال رکود اقتصادی را بالا برده‌است. آن‌ هم در شرایطی که تورم هنوز هم یکی از نگرانی‌های اصلی دنیاست.

به‌این‌ترتیب تمایل به طلا برای به‌عنوان یک پشتوانه اقتصادی افزایش می‌یابد.

تقاضای بالای چین در بخش تولید کارخانه‌ای هم قیمت طلا را در کوتاه‌مدت بالا می‌برد.

قیمت نقره با ۰.۶۰ درصد افزایش به ۲۲ دلار و سنت رسید و پلاتین هم با ۰.۶۰ درصد افزایش ۹۵۸ دلار و ۱۳ سنت معامله می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها