نیکل

قیمت نیکل در اواسط ماه مه به پایین ترین سطح خود رسید. در مجموع، شاخص ماهانه فلزات ضد زنگ (MMI) از ماه می تا ژوئن ۹.۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش کالاخبر به نقل از فولاد ایران، بحران نیکل در اوایل این هفته سرفصل اخبار بود. دو گروه مالی شامل شرکت بازرگانی Jane Street Group LLC و مدیر صندوق های تامینی Elliot Management Corp از بورس فلزات لندن LME به دلیل تصمیمش برای مداخله در معاملات پس از کاهش قیمت نیکل در ۸ مارس شکایت کردند. این دو شرکت شکایتی به ارزش ۱۵.۳ و ۴۵۶ میلیون دلار را علیه این سازمان به دلیل مدیریت بحران ارائه کردند و تصمیم آن را در مداخله در معاملات «غیرقانونی» و «خودسرانه» توصیف کردند. آنها گفتند این امر بازارها را تضعیف می کند و قراردادهای آتی را زیر سوال می برد.

نیکل، در کنار سایر کالاها، در طول سال گذشته با فشارهای قیمتی متعددی مواجه بوده است. قرنطینه ها و محدودیت های مرتبط با کرونا همچنان زنجیره تامین را مختل می کند. این امر همراه با ذخایر فشرده نیکل، احساسات صعودی قابل توجهی را در سال ۲۰۲۱ تقویت کرد. تهاجم روسیه به اوکراین نیز یک نقطه نگرانی است و از آنجایی که فشارهای تورمی جهانی چشم انداز تقاضا را تهدید می کند، بسیار مهم است.

پیش‌بینی قیمت نیکل به دو عامل بستگی دارد. اول، میزان بهبود اقتصادی چین است که به تدریج از قرنطینه خارج می شود. دوم، در نظر گرفتن تأثیر افزایش نرخ بهره مورد انتظار در آینده از سوی فدرال رزرو. در واقع، این دو نیرو احتمالاً در طول ماه‌های آینده بر جهت‌گیری قیمت‌ها برای کل کالاها تأثیر خواهند گذاشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها