• ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
  • کد خبر: 75868
روسیه

رویترز به نقل از منابع تجاری آگاه گزارش داد که روسیه در ماه می به دومین تامین کننده بزرگ نفت خام هند تبدیل شد چرا که دهلی نو در حال ذخیره‌سازی محموله‌های نفت تخفیف دار روسیه بوده است.

به گزارش کالاخبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، پالایشگاه های هند در ماه میلادی گذشته حدود ۸۱۹ هزار بشکه در روز نفت از روسیه وارد کردند که این رقم در ماه آوریل حدود ۲۷۷ هزار بشکه بود.

بر اساس این گزارش، عراق جایگاه خود را به عنوان بزرگترین تامین کننده نفت هند حفظ کرده است، در حالی که عربستان سعودی که قبلاً دومین تامین کننده نفت بود، به رتبه سوم سقوط کرده است.

به طور کلی، واردات نفت هند در ماه مه به ۴.۹۸ میلیون بشکه در روز رسید که ۵.۶ درصد نسبت به ماه قبل و حدود ۱۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت چرا که پالایشگاه های داخلی هند مجبور به افزایش تولید در بحبوحه رشد تقاضا شدند.

این در حالی است که بسیاری از خریداران جهانی، از خرید نفت روسیه امتناع می‌کنند چرا که تحریم‌های غرب علیه این کشور در پاسخ به عملیات نظامی مسکو در اوکراین که در اواخر فوریه آغاز شد، خرید نفت روسیه را بسیار دشوار کرده است.

بریتانیا و ایالات متحده نفت روسیه را تحریم کردند و اتحادیه اروپا نیز در چند ماه آینده این اقدام را اجرا خواهد کرد. روسیه نیز به نوبه خود برای جذب خریداران، تخفیف های بی سابقه ای را برای نفت خود ارائه کرده است که باعث شد چین و هند خرید خود را افزایش دهند.

علیرغم درخواست ها برای قطع روابط با روسیه، هند اعلام کرده است که برای جلوگیری از افزایش قیمت سوخت در کشورش به وارد کردن نفت بیشتر نیاز دارد و اینکه واردات روسیه تنها بخشی از نیاز کلی این کشور را جواب می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها