قرارداد آتی

در بازار قراردادهای آتی در هفته منتهی به ۲۴ تیر نزدیک به ۵۵ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۳۰۶ میلیارد تومان منعقد شد که افزایش ۸.۹ درصدی را از لحاظ حجم معاملات به ثبت رساند. در هفته گذشته شاهد جابه‌جایی رتبه های اول و دوم نیز بودیم؛ به گونه ای که زعفران جای صندوق طلا را گرفت و نخست شد.

به گزارش کالاخبر ، در هفته ای که گذشت، ارزش معاملات بازار قراردادهای آتی در سه دارایی پایه زعفران نگین، صندوق طلا و نقره بیش از ۳۰۶ میلیارد و ۶۷۱ میلیون تومان و حجم این معاملات نیز به ۵۵ هزار و ۵۰۹ قرارداد رسید.

در جریان معاملات هفته قبل، انعقاد ۴۹ هزار و ۶۷۱ قرارداد آتی زعفران نگین ارزش بیش از ۲۴۹ میلیارد و ۷۵۳ میلیون تومانی را در بازار به ثبت رساند. این دارایی پایه در سه سررسید شهریور، آبان و دی ۱۴۰۱ رتبه اول معاملات هفتگی را به دست آورد. سهم این دارایی از حجم کل ۹۰ درصد و از ارزش کل ۸۱ درصد بود.

در جریان معاملات هفته قبل همچنین، تعداد ۴ هزار و ۶۷۹ قرارداد آتی صندوق طلا منعقد شد که ارزش نزدیک به ۵۴ میلیارد و ۸۳۹ میلیون تومان را برای آن به ثبت رساند.

صندوق طلا با این عملکرد معاملاتی مقام دوم معاملات را در متغیر حجم و ارزش از آن خود کند و پس از زعفران نگین ایستاد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات ۸ درصد و از ارزش معاملات ۱۸ درصد بوده است.

معامله گران این تعداد قرارداد را در ۳ سررسید مرداد، مهر و آذر ۱۴۰۱ منعقد کردند.

در ۲ سررسید تحویل مرداد و مهر امسال نیز هزار و ۱۵۹ قرارداد آتی نقره از سوی معامله گران در بازار منعقد شد که ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۷۹ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها