• ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
  • کد خبر: 77100
نفت

قیمت نفت در روز جمعه به‌دنبال اطلاعیه یکی از مقامات آمریکایی مبنی بر عدم افزایش تولید نفت عربستان در کوتاه‌مدت، ۲.۵ درصد افزایش یافت. سرمایه‌گذاران همچنین مطمئن نیستند اوپک ذخایر کافی برای افزایش تولید نفت خام داشته باشد.

به گزارش کالاخبر به نقل از تسنیم، این خبر در بحبوحه سفر جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا به خاورمیانه و در شرایطی اعلام‌شده که ذخایر مازاد اعضای اوپک در حال کاهش است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ دلار و ۶ سنت معادل ۲.۰۸ درصد افزایش به ۱۰۱ دلار و ۱۶ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱ دلار و ۸۱ سنت معادل ۱.۸۹ درصد افزایش، ۹۷ دلار و ۵۹ سنت معامله می‌شود.

ترس از رکود اقتصادی و سقوط تقاضا برای نفت باعث کاهش شدید قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی در این هفته شد. نفت برنت ۵.۵ درصد و نفت آمریکا ۶.۹ درصد از ارزش خود را طی یک هفته از دست دادند.

رئیس‌جمهور آمریکا در روز جمعه به جده رسیده و انتظار می‌رود از عربستان درخواست افزایش تولید نفت را داشته باشد.

اما آمریکا انتظار ندارد عربستان فورا تولید خود را بالا ببرد و منتظر نتیجه دیدار آینده ائتلاف اوپک پلاس در سوم اوت است.

در این بین، تعداد چاه‌های نفت آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است، ۲ حلقه در این هفته افزایش‌یافته و به ۵۹۹ رسیده‌است، یعنی بالاترین رقم از مارس ۲۰۲۰.

وزیر نفت لیبی هم اعلام کرده تولید نفت خام این کشور پس‌از دیدار گروه‌هایی که تأسیسات نفتی آن را برای ماه‌ها متوقف کرده بودند، از سر گرفته می‌شود. به‌این‌ترتیب ۸۵۰ هزار بشکه در روز نفت به بازار برمی‌گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها