اوپک

ائتلاف اوپک پلاس در ماه ژوئن ۷۳۰ هزار بشکه در روز نفت بیشتری نسبت به ماه مه تولید کرد، اما هنوز هم بیش‌از ۲.۵ میلیون بشکه در روز با هدف خود فاصله دارد.

به گزارش کالاخبر به نقل از اویل پرایس، ائتلاف اوپک پلاس در ماه ژوئن ۲.۸۴ میلیون بشکه در روز نفت کمتری نسبت‌به هدف تولید خود عرضه کرده‌است.

در شرایطی که این ائتلاف در حال افزایش تولید است، اعضای بیشتری به‌خاطر نبود ظرفیت و کمبود سرمایه‌گذاری نتوانسته‌اند به هدف تولید خود برسند. میزان تعهد این ائتلاف به قرارداد تولید در ماه ژوئن برابر با ۳۲۰ درصد بود درحالی‌که این رقم در ماه مه ۲۵۶ درصد تخمین زده می‌شد. این بدین معناست که فاصله بین تولید واقعی اوپک پلاس و آنچه طبق قرارداد باید تولید کند روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

افزایش تولید روسیه در ماه ژوئن به اوپک پلاس کمک کرد ۷۳۰ هزار بشکه در روز نفت بیشتری نسبت به ماه مه تولید کند. اما این ائتلاف هنوز هم بیش‌از ۲.۵ میلیون بشکه در روز کمتر از هدف خود تولید کرده‌است.

تولید نفت روسیه در ماه ژوئن به‌خاطر مصرف بالاتر پالایشگاه‌های داخلی افزایش یافت و به حدود سطح ماه فوریه، قبل‌از حمله به اوکراین رسید.

گزارش ماهانه اوپک از بازار نفت نشان می‌دهد ۱۰ عضو این گروه در ائتلاف اوپک پلاس ۲۴.۸ میلیون بشکه در روز نفت خام در ماه ژوئن تولید کرده‌اند. این رقم ۱ میلیون بشکه در روز کمتر از هدف تعیین شده‌است. بیشترین افزایش تولید در میان اعضای اوپک متعلق به عربستان بوده‌است، اما حتی این کشور هم نتوانسته به هدف تولید خود برسد. تولید نفت عربستان در ماه ژوئن با ۱۵۹ هزار بشکه در روز افزایش، به ۱۰.۵۸۵ میلیون بشکه در روز رسید. اما هدف تولید این کشور ۱۰.۶۶۳ میلیون بشکه در روز بود. یعنی هنوز ۷۸ هزار بشکه تا رسیدن به هدف تعیین‌شده فاصله دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها