• ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
  • کد خبر: 79442
اوپک

کل اعضای ائتلاف اوپک پلاس در ماه اوت ۴۲.۸۴ میلیون بشکه در روز نفت تولید کردند که ۲۶۰ هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه ژوئیه افزایش داشت، اما ۳.۶۱ میلیون بشکه در روز کمتر از هدف تعیین‌شده بود.

به گزارش کالاخبر به نقل از اس‌پی‌گلوبال‌پلتس، افزایش تولید نفت لیبی به همراه رشد تولید در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، تولید نفت اوپک پلاس را در ماه اوت به بالاترین رقم از آوریل ۲۰۲۰ رسانده‌است.

بااین‌وجود، اوپک پلاس هنوز هم پائین‌تر از سهمیه‌های تعیین‌شده برای ماه اوت تولید کرده است. کاهش شدید تولید در قزاقستان و نیجریه، افزایش تولید سایر اعضا را خنثی کرده‌است. ۱۳ عضو اوپک ۲۹.۵۶ میلیون بشکه در روز نفت در ماه اوت تولید کردند که ۴۸۰ هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه ژوییه افزایش داشت. روسیه و ۸ متحد آن در ائتلاف اوپک پلاس ۲۲۰ هزار بشکه در روز کاهش تولید در ماه اوت داشتند و روی‌هم‌رفته ۱۳.۲۸ میلیون بشکه در روز تولید کردند.

کل اعضای ائتلاف اوپک پلاس در ماه اوت ۴۲.۸۴ میلیون بشکه در روز نفت تولید کردند که ۲۶۰ هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه ژوئیه افزایش داشت. این بیشترین حجم تولید نفت اوپک پلاس از آوریل ۲۰۲۰ است که طی دوره جنگ قیمت، ۴۷.۵۶ میلیون بشکه در روز تولید شده بود.

غیر از ایران، لیبی و ونزوئلا که از قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس معاف شده‌اند، ۱۹ کشور دیگر این ائتلاف ۳.۶۱ میلیون بشکه در روز کمتر از هدف تعیین‌شده تولید کرده‌اند.

غیر از روسیه که ۹.۷۷ میلیون بشکه در روز از ماه اوت تولید داشته، سایر اعضای اوپک پلاس تنها ۴۴۰ هزار بشکه در روز از ماه فوریه تولید خود را بالا برده‌اند، درحالی‌که سهمیه تولید آن‌ها ۲.۹۶ میلیون بشکه در روز افزایش‌یافته است.

تنها عربستان و امارات ظرفیت افزایش بیشتر تولید را دارند اکثر تولیدکنندگان اوپک پلاس همین حالا با حداکثر ظرفیت تولید می‌کنند یا به‌خاطر مشکلات فنی، کمبود سرمایه‌گذاری یا ناآرامی‌های داخلی امکان افزایش بیشتر تولید را ندارند.

اوپک و متحدانش در آخرین اجلاس خود توافق کردند ۱۰۰ هزار بشکه در روز به تولید خود در ماه اکتبر اضافه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها