شهرداری تهران قصد دارد یک واحد ۱۶۴ متر مربعی مسکونی واقع در نیاوران را در تاریخ ۱۵ آبان ماه در تالار املاک و مستغلات بورس کالا عرضه کند. شهرداری تهران پیش‌تر دو ملک خود را در اواخر شهریور در یک فرآیند شفاف رقابتی در بورس کالا فروخته بود.

به گزارش کالاخبر ، شهرداری تهران پس از موفقیت عرضه دو ملک خود که در روندی شفاف به فروش رسید، قصد دارد یک واحد ۱۶۴ متری را در قالب آپارتمان‌ غیرنوساز مسکونی به قیمت پایه ۱۵ میلیارد تومان در بورس کالا عرضه کند.

در جزییات این واحد آپارتمانی عرضه شده شهرداری تهران آمده است:

واحد آپارتمانی عرضه شده: یک واحد آپارتمان مسکونی به کد نوسازی ۱۰-۵۰-۳۹۷۴۶۰ و مساحت ۱۶۴.۹۴ متر مربع در تهران (واقع در خیابان باهنر، جمال آباد، نورافشار یکم، پلاک ۵، طبقه سوم شرقی).

زمان و مکان نقل و انتقال سند: تاریخ ۱۷ دی در دفتر اسناد رسمی شماره ۶۶۲ به نشانی تهران، بزرگراه حقانی غرب.

شرایط و مهلت بازدید: در روزهای کاری پس از انتشار اطلاعیه تا تاریخ عرضه، متقاضیان از شنبه تا چهارشنبه با شماره های ۰۹۳۸۰۹۹۸۶۶۸ (فیضی)، ۰۹۳۸۲۱۵۸۲۳۷ (گشتاسبی) و ۶۶۷۲۴۶۷۰ داخلی ۳۸۱ تماس حاصل کنند.

محل امضا مبایعه نامه: تهران، خیابان فیاض بخش، نبش خیابان وحدت اسلامی، سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، معاونت حقوقی-اداره قراردادها.

خریدار می تواند به جای ارائه چک، مطالبات قطعی از شهرداری تهران (ثبت شده قبل از تاریخ عرضه) را مستندا به حواله های صادره توسط اداره کل امور مالی و اموال شهرداری تهران ارائه کند.

مهلت واریز بخش نقدی ۵ روز کاری پس از تاریخ انجام معامله. مشخصات مستحدثات ابنیه و تاسیسات و مهلت و نحوه تقسیط و وثایق مورد نیاز مطابق فایل پیوست.

رعایت مفاد اعلامی در فایل پیوست الزامی است.

مهمترین هدف شهرداری تهران از عرضه ملک در بورس کالا

در رابطه با عرضه املاک شهرداری در بورس کالا، پیش‌تر معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران هم با اشاره به برنامه های مدیریت شهری در راستای فعالیت در بورس کالا گفته بود: ما توانستیم برای نخستین بار دو ملک از املاک شهرداری تهران را در بورس کالا پذیرش کنیم که در اواخر شهریور امسال عرضه و معامله شد.

ابوالفضل فلاح با اعلام این مطلب گفت: کاهش بهای تمام شده در روند فروش املاک، شفاف سازی و سالم سازی، تقویت بازار تقاضا و مولد سازی دارایی‌های شهرداری تهران از جمله مهم‌ترین اهداف این اقدام است.

وی با تاکید این نکته که این رویکرد مورد توجه شهردار تهران قرار گرفته است، اظهار کرد: با پذیرش املاک در بورس‌کالا، این اطمینان حاصل می‌شود که فروش و واگذاری این املاک در آینده و انتقال قطعی آن با مشکلی مواجه نخواهد شد.

فلاح ادامه داد: همچنین در این زمینه شفافیتی که در مسیر پذیرش و عرضه در بورس‌کالا وجود دارد، سبب استقبال مردم از این عرضه‌ها میشود.

معاون شهردار تهران افزود: در گذشته شهرداری تهران به املاک خود تکیه می‌کرد به شکلی که یا از آن ها به عنوان تهاتر استفاده و یا این املاک فروخته می‌شدند، اما در حال حاضر با عرضه املاک در بورس کالا، این املاک به صورت شفاف‌تر می‌توانند تبدیل به دارایی نقد یا تهاتر شوند.

شهرداری تهران در تاریخ ۲۳ شهریور موفق به فروش دو ملک خود در تالار املاک و مستغلات بورس کالای ایران شده بود. همچنین یک واحد آپارتمان مسکونی دیگر شهرداری تهران به عنوان چهارمین ملک پس از بررسی مدارک و مستندات در سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه کمیته عرضه در ۲۹ شهریور ١۴٠١ مورد پذیرش شده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها