• ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۹
  • کد خبر: 8353
ترامپ

قیمت کامودیتی ها با خوشبینی به اجرای طرح های زیرساختی آمریکا و مصرف بیشتر کامودیتی با افزایش روبه شدند به طوریکه آلومینیم ۱.۳۶% ، سرب ۱%، مس ۰.۴۷% و روی ۰.۰۵% رشد را به ثبت رساندند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، دونالد ترامپ در بخشی از سخنرانی بعد از سوگند ریاست جمهوری، طی ۲۰ دقیقه به انتقاد از عملکرد دولت های قبلی آمریکا پرداخت که هزاران میلیارد دلار از پول آمریکایی در سایر کشورها هزینه شده که این امر منجر به رونق اقتصادی و دفاع از مرزهای آن کشورها شده است. این در حالی که مرزهای آمریکا همچون مکزیک ناامن شده و کارخانه های آن کشور تعطیل شده و کارگران بیکار شده اند.

وی همچنین اشاره کرد که از امروز، یک استراتژی و چشم انداز جدید در آمریکا حاکم می شود که منافع آمریکا را در اولویت قرار می دهد و هدف آن برگشت اشتغال به آمریکا است. وی اشاره کرد که آمریکا به جاده، راه آهن، فرودگاه و زیرساختهای زیادی نیازمند بوده که بایستی به دست آمریکایی ها و با کالای آمریکایی ساخته شود.

 در این بین سخنرانی ترامپ و مراسم دیروز آمریکا در بازار سرمایه و کالای دنیا تاثیرات مستقیمی داشت به طوریکه شاخص بورس (داجونز) در پی خوشبینی به اقدامات دولت در کاهش مالیات و حذف مقررات زاید همزمان با گسترش سرمایه گذاری افزایش۰.۴۸%  را تجربه کرد.

همچنین قیمت کامودیتی ها با خوشبینی به اجرای طرح های زیرساختی آمریکا و مصرف بیشتر کامودیتی با افزایش روبه شدند به طوریکه آلومینیم ۱.۳۶% ، سرب ۱%، مس ۰.۴۷% و روی ۰.۰۵% رشد را به ثبت رساندند.

در این بین نگرانی از بی ثباتی در تجارت جهانی همزمان با تاکید مجدد رییس جمهور آمریکا بر بازگرداندن اشتغال از سایر کشورها به سمت آمریکا، ایندکس دلار۰.۳۳% کاهش یافت.

طلا نیز با توچه به افزایش ریسک بین المللی و نگرانی از بروز جنگ تعرفه ای بین کشورها با رشد  %۰.۶۷ روبه رو شد.  

گفتنی است، افزایش قیمت کامودیتی ها باعث رشد ارزش سهام شرکت های تولیدکننده در بورس نیویورک شده و ۱۸% شرکتهای معدنی و نفتی شاهد رشد ارزش بیش از ۲% بودند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها