• ۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹
  • کد خبر: 83580
طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۹۲۸ دلار و ۴ سنت رسید.

به گزارش کالاخبر به نقل از رویترز، افزایش ارزش دلار به‌دنبال انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا باعث کاهش قیمت طلا در روز جمعه شد. سرمایه‌گذاران هنوز هم تلاش می‌کنند تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره در هفته آینده را پیش‌بینی کنند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۹۲۸ دلار و ۴ سنت رسید.

تحلیلگران عقیده دارند شرایط بازار طلا به‌خاطر پیش‌بینی رکود اقتصاد همچنان خوب است و این فلز گران‌بها می‌تواند از افزایش کم نرخ بهره بانک مرکزی بهره ببرد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر شد نشان می‌داد اقتصاد این کشور سریع‌تر از حد انتظار رشد کرده‌است. قیمت طلا به‌دنبال انتشار این خبر بیش‌از یک درصد کاهش یافت.

خطر رکود اقتصادی در نیمه دوم سال جاری میلادی همچنان بالاست، اما درعین‌حال نیاز به ادامه سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه فدرال رزرو آمریکا را کاهش می‌دهد.

شاخص دلار ۰.۳ درصد بالا رفته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است. دراین‌بین، سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا هم پایین آمده‌است.

سیاست‌گذاران فدرال رزرو آمریکا انتظار دارند نرخ بهره کمی افزایش یافته و به ۵ درصد برسد، درحالی‌که تاجران انتظار حداکثر نرخ بهره‌ ۴.۹ درصدی را در ژوئن دارد.

پایین آمدن نرخ بهره به نفع طلاست چون هزینه نگه‌داری این سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

قیمت نقره امروز با ۱.۶۶ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۶۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۵۸ درصد کاهش ۱۰۱۵ دلار و ۷۴ سنت معامله می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها