زعفران

بازار قراردادهای آتی زعفران در حالی از چهارشنبه هفته گذشته راه اندازی شد که با استقبال کشاورزان، سرمایه گذاران و دیگر فعالان بازار زعفران، در نخستین روز معاملاتی، مشتریان ۱۵ شرکت کارگزاری اقدام به معامله ۱۰۲۷ قرارداد آتی زعفران برای تحویل در شهریور ماه ۱۳۹۷ کردند.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی اولین روز معاملاتی بازار قراردادهای آتی زعفران ۸۲ خریدار و ۶۲ فروشنده در معاملات حاضر شدند و ارزش معاملاتی حدود ۷ میلیارد و ۹۶ میلیون ریال را رقم زدند.
طی این معاملات کارگزاری آگاه بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داد و شرکت های کارگزاری سرمایه و  دانش و کارگزاری سهم آشنا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را از حجم و ارزش معاملات قراردادهای آتی در نخستین روز راه اندازی قراردادهای آتی زعفران کسب کردند.
کارگزاری مفید، توسعه فردا و آتی ساز بازار نیز به ترتیب در جایگاه چهارم تا ششم قرار گرفتند.
کارگزاری های تدبیرگران فردا، آبان، نهایت نگر، رضوی، تامین سرمایه نوین، نماد شاهدان، بانک رفاه، حافظ و پیشگامان بهپرور نیز جزو دیگر کارگزاری هایی بودند که در معاملات قراردادهای آتی زعفران حضور فعال داشتند.
در جریان معاملات چهارشنبه هفته گذشته تعداد ۸۰ کد معاملاتی نیز به عنوان مشتری فعال موقعیت خرید و یا فروش خود را در بازار قراردادهای آتی زعفران سررسید شهریور ماه ۹۷ باز نگه داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها