تربتی نژاد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: طی چند وقت گذشته براساس جلسات برگزار شده در کمیسیون کشاورزی، تاکید شد که بورس کالا یکی از بهترین روش ها در حمایت از کشاورزان و تسهیل امور تجارت محسوب می شود و بهتر است تا بیشتر معاملات از طریق فرآیند بورس کالا صورت گیرد. ‎

به گزارش «کالاخبر»، ‎نورمحمد تربتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری میزان بیان کرد: بررسی های انجام شده نشانگر آن است که بورس کالا باعث تسهیل در امور معاملات می شود و همچنین آمارهای موجود نشان می دهد که عملکرد بورس کالا در ایجاد شفافیت در معاملات و رشد تولید در بخش های فلزی و پتروشیمی از ابتدای راه اندازی تاکنون با موفقیت همراه بوده که طی چند سال اخیر نیز شاهد افزایش حجم معاملات کشاورزی در این بورس هستیم.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس بر عرضه عمده محصولات کشاورزی در بورس کالا تاکید کرد و افزود: به طور طبیعی تغییر روند معاملات و فرآیند عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا در ابتدای کار با دشواری ها و حتی مقاومت هایی مواجه است اما این اتفاق به نفع صنعت کشاورزی و کشاورزان خواهد بود و با این کار، سود واقعی حاصل از تولید محصولات به دست کشاورزان می رسد. 
او در خصوص عرضه محصولاتی که تاکنون در بورس کالا عرضه نشده است، اظهار داشت: کشاورزان در ابتدا باید محصولات خود را از طریق تعاونی ها در بورس کالا عرضه کنند البته در مرحله نخست باید محصولات از استاندارد لازم برای عرضه در بورس برخوردار باشد که در این زمینه محصولات در کیفیت های مختلف و مشخص روی تابلوی بورس کالا قرار می گیرد. 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کشاورزان از این طریق فرصت لازم را پیدا می کنند تا از طریق تعاونی، محصولات خود را در بورس عرضه کنند که این اقدام باعث می شود تا کشاورزان دیگر مجبور به فروش محصولات خود با قیمت های ارزان به دلالان نباشند.
تربتی نژاد در پایان عرضه محصولی همچون زعفران در بورس کالا را به سود کشاورزان عنوان کرد و گفت: هر ساله تجار از ضعف آگاهی کشاورزان زعفرانکار استفاده می کنند و با پیشنهاد قیمت های پایین اقدام به خرید محصول و صادرات با قیمت های بالا می کنند؛ در این روند سود اصلی به جیب تجار می رود اما با واقعی شدن قیمت زعفران و اطلاع رسانی مناسب، سود اصلی نیز به جیب کشاورزان می رود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها