فولاد

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: طی ۵ ماهه نخست سال۲۰۱۹میلادی، تولید فولاد خام ایران و جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب۵.۵ درصد و ۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که ایران در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۱۹میلادی، ۱۰میلیون و ۶۲۳ هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۰ میلیون و ۷۰هزار تن بود.

همچنین ایران طی ماه مه ۲۰۱۹ میلادی، ۲ میلیون و ۲۳۵ هزار تن فولاد خام تولید کرد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته میلادی،۲میلیون و ۱۵۳هزار تن بود که حاکی از رشد ۳.۸ درصدی تولید فولاد خام نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی ۵ ماهه ۲۰۱۹ میلادی،۶۴ کشور تولید کننده فولاد در مجموع ۷۶۴ میلیون و ۷۲ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال قبل(۷۲۷ میلیون و ۵۱۰ هزار تن)، ۵ درصد رشد نشان می دهد. تولید جهانی فولاد خام در مه۲۰۱۹ نیز با ۵.۴ درصد افزایش به ۱۶۲میلیون و ۷۴۴ هزار تن رسید.

تولید فولاد خام چین طی ۵ ماهه اخیر ۱۰.۲درصد افزایش یافت و این کشور با تولید ۴۰۴ میلیون و ۸۷۹ هزار تن به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد خام جهان شناخته شد. هند با تولید ۴۵میلیون و۳۱۴ هزار تن فولاد خام، ژاپن با ۴۲ میلیون و ۲۹۴ هزار تن، امریکا با ۳۷ میلیون و ۱۶۹ هزار تن،کره جنوبی با ۳۰ میلیون و ۴۸۶ هزار تن و روسیه با ۲۹ میلیون و ۷۶۰ هزار تن بعد از چین، بیشترین میزان تولید فولاد خام در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش