زیره

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که قرارداد آتی زیره سبز تحویل شهریور ماه ۹۸ از روز دوشنبه ۱۷ تیر ماه راه اندازی شده و تا تاریخ ۱۲ شهریور ۹۸ قابل معامله خواهد بود.

به گزارش «کالاخبر»، بر اساس این اطلاعیه، اندازه قرارداد زیره سبز ۱۰۰ کیلوگرم بوده و حد نوسان قیمت روزانه حداکثر تا ۵ درصد مثبت و منفی با توجه به قیمت تسویه روزانه روز قبل است. همچنین کارمزد سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس کالای ایران در معاملات قراردادهای آتی زیره سبز صفر در نظر گرفته شده است.

براساس اطلاعیه بورس کالای ایران، قراردادهای آتی در اولین روز معاملاتی، بدون حد نوسان قیمتی با دوره پیش گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و پس از انجام حراج تک قیمتی راس ساعت ۱۰:۳۰ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می‌یابد.

قیمت پایه قرارداد آتی، همان قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت.بدیهی است در صورت عدم انجام معامله در حراج تک قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجدداً همین فرآیند، روز کاری بعد تکرار خواهد شد.

جزییات کامل قرارداد آتی زیره سبز تحویل شهریور ماه ۱۳۹۸ در لینک زیر آمده است؛

http://www.ime.co.ir/files/ime-co-ir//NewsSystem/7-3-2019/zireettellaeie.pdf

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها