سه قلو

در هفته ای که گذشت معامله گران بازار آتی بورس کالا ۴۲۲ هزار و ۴۵۸ قرارداد را بر پایه چهار دارایی پسته فندقی، زعفران نگین، زعفران پوشال و زیره سبز در ۸ سررسید معاملاتی منعقد کردند که حجم قراردادها نسبت به هفته پیش از آن با رشد ۲۵ درصدی همراه شد؛ ارزش معاملات هفته گذشته نیز به رقم ۷۴۱۷ میلیارد و ۷۷۱ میلیون ریال رسید.

به گزارش «کالاخبر»؛ در جریان معاملات هفته گذشته معامله گران تعداد ۲۸ هزار و ۲۲۷ قرارداد آتی پسته را به ارزشی بیش از ۳۲۴۸ میلیارد و ۵۷۶ میلیون ریال منعقد کردند که این تعداد قرارداد منعقد شده معادل دادوستد بیش از ۲۸۲۲ تن پسته است که برای تحویل در دو سررسید آذر و بهمن ماه ۱۳۹۸ معامله شد.

۳۸۴ هزار و ۳۰۴ قرارداد آتی زعفران نگین نیز در دو سررسید دی و اسفند ماه امسال منعقد شد و ارزش ۴۰۰۲ میلیارد و ۱۳۹ میلیون ریالی در حالی برای آن به ثبت رسید که سهم بیش از ۵۳ درصدی از ارزش کل معاملات قراردادهای آتی طی هفته گذشته را از آن خود کرد. از نظر حجم نیز، نزدیک به ۹۱ درصد قراردادهای منعقده بر پایه دارایی زعفران نگین بوده است.

در هفته گذشته حجم معاملات قرارداد آتی زعفران پوشال نیز به ۶۸۸۵ قرارداد رسید و ارزش ۵۱ میلیارد ریالی برای آن رقم خورد.

همچنین، معامله گران تعداد ۳۰۴۲ قرارداد آتی زیره سبز را برای تحویل در دو سررسید آذر و بهمن ماه امسال در حالی منعقد کردند که ارزش ۱۱۶ میلیارد ریالی را رقم زد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش