• ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
  • کد خبر: 37796
نفت

در حالی که سرمایه گذاران خود را برای انتشار آمارهای اقتصادی در کشورهای آسیایی در هفته جاری آماده کرده اند و این آمارها می تواند نشان دهنده میزان تاثیرگذاری ویروس کرونا بر تقاضای نفت باشد، قیمت نفت امروز با کاهش نسبی همراه بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۳ سنت کاهش به ۵۶ دلار و ۹۹ سنت رسید. هفته گذشته نفت برنت رشد ۵.۲ درصدی را تجربه کرد که بهترین عملکرد هفتگی از سپتامبر ۲۰۱۹ تاکنون بود.قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم پس از افزایش ۳.۴ درصدی در هفته گذشته، امروز با ۱۳ سنت کاهش به ۵۱ دلار و ۹۲ سنت رسید.

رشد هفتگی قیمت ها در هفته گذشته که اولین رشد از اوایل ماه ژانویه تاکنون بود پس از آن اتفاق افتاد که خوش بینی هایی در مورد اثربخشی سیاست های اتخاذ شده از سوی چین در مورد اقتصاد این کشور که به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب سختی متحمل شده است ایجاد شد. ترمیم اقتصادی چین می تواند موجب تقویت تقاضا برای نفت از سوی این کشور شود.

اما آژانس بین المللی انرژی گفته، شیوع ویروس کرونا میزان تقاضای جهانی برای نفت در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳۵ هزار بشکه در روز کاهش یابد. این اولین کاهش فصلی تقاضا برای نفت از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ است.

تحلیلگران موسسه کپیتال اکونومیکس گفتند، خیلی زود است بخواهیم شروع به ارزیابی تبعات بلندمدت شیوع ویروس کرونا کنیم. «از این هفته مجموعه ای از شاخص های مدیران خرید ماه فوریه به ویژه در منطقه آسیا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا میزان تاثیرگذاری ویروس کرونا بر زنجیره های عرضه تولید جهانی مشخص شود ما انتظار داریم آمارهای ضعیفی را شاهد باشیم، اما اگر آمارها بهتر از حد انتظار باشند، قیمت کالاهای صنعتی ممکن است رشد بیشتری را تجربه کند.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش