نفت

در حالی که شیوع ویروس کرونا این نگرانی را ایجاد کرده که اقتصاد جهانی شاهد کاهش تقاضا برای انرژی خواهد بود، قیمت نفت روز جمعه برای ششمین جلسه متوالی کاهش داشت و به پایین‌ترین رقم بیش از یک سال گذشته رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، ویروس کرونا با سرعت بیشتری در حال گسترش است و تعداد موارد ابتلا برای اولین بار در ۶ کشور جهان گزارش شده است. به‌دنبال مشاهده این موارد بازارهای مالی جهان شاهد سقوط شدید شاخص‌ها بوده و سازمان بهداشت جهانی سطح ریسک ناشی از این بیماری را به «خیلی بالا» افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه می در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۶ سنت معادل ۴ درصد کاهش به ۴۹ دلار و ۶۷ سنت رسید که پایین‌ترین رقم ثبت‌شده برای نفت برنت از جولای ۲۰۱۷ تاکنون بود.

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه آوریل نیز در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۶۶ سنت معادل ۳.۲ درصد افت به ۵۰ دلار و ۵۲ سنت رسید. همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۳۳ سنت معادل ۵ درصد افت به ۴۴ دلار و ۷۶ سنت رسید. این پایین‌ترین رقم ثبت‌شده نهایی برای نفت برنت و نفت خام آمریکا از دسامبر ۲۰۱۸ تاکنون است.

در این هفته قیمت نفت برنت حدود ۱۴ درصد کاهش داشت که بدترین عملکرد هفتگی این شاخص از ژانویه ۲۰۱۶ تاکنون بود. نفت خام آمریکا نیز افت بیش از ۱۶درصدی را تجربه کرد که بیشترین افت هفتگی از دسامبر ۲۰۰۸ تاکنون بود.

شیوع ویروس کرونا همچنین بازارهای بورس جهان را دچار آشفتگی شدید کرده و قیمت فلزات صنعتی و گرانبها را با تلاطم‌های فراوانی مواجه ساخته است. رقم زیان وارده به بازارهای مالی جهان بر اثر شیوع ویروس کرونا ۵ تریلیون دلار برآورد شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش