طلا

پس از آنکه وزیر خزانه داری آمریکا این سیگنال را ارسال کرد که مذاکرات در مورد بسته محرک مالی ادامه خواهد یافت، اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا افزایش یافت و این مسئله سبب رشد قیمت فلز زرد شد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱۸۷۰ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز هم با ۰.۵۹ درصد افزایش به ۱۸۷۲ دلار و ۴۰ سنت رسید.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا گفته وی و مارک مدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید روز جمعه با رهبران جمهوری خواه کنگره در مورد مذاکرات با کنگره در مورد حمایت های اقتصادی بیشتر گفت وگو خواهند کرد.

دیوید مگر تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «احتمال پیشرفت در مذاکرات مربوط به بسته محرک اقتصادی بار دیگر سبب تقویت بازار طلا شده زیرا ما متوجه شده ایم که تزریق نقدینگی توسط بانک مرکزی آمریکا و اقدامات محرک مالی همچنان عامل تعیین کننده در بازار طلا خواهد بود.»

به دنبال اعلام شرکت های فایزر و مادرنا مبنی بر تولید واکسن طی ۱۲ روز گذشته قیمت طلا حدود ۵ درصد افت داشته است اما این احتمال که توزیع واکسن ماه ها زمان خواهد برد و انسداد سیاسی در سطح دولت آمریکا همچنان تداوم خواهد داشت سبب شده تا سطح قیمت طلا همچنان بالا باقی بماند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها