زعفران

مدیر تعاون روستایی خراسان‌جنوبی از خرید حمایتی ۹۲۷ کیلوگرم زعفران از کشاورزان استان خبر داد و گفت: خرید حمایتی زعفران به دو روش عرضه در بورس کالا و شیوه فیزیکی انجام می‌شود و طبق روال گذشته، کشاورزان با مراجعه به مجموعه جهاد کشاورزی با دریافت معرفی‌نامه و همراه داشتن مدارک شناسایی و شماره حساب بانک کشاورزی مربوط به خود، به مراکز خرید مراجعه می کنند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری فارس، وحید ضیائیان‌احمدی افزود: ارزش ریالی زعفران خریداری شده حدود ۱۲ میلیارد تومان است که از ۲۰۰ کشاورز استان خریداری شده است.

وحید ضیائیان‌احمدی اظهار داشت: سال گذشته دو هزار و ۵۲۰ کیلوگرم زعفران به‌صورت حمایتی و ۶۰۰ کیلوگرم به‌صورت توافقی از کشاورزان استان خراسان جنوبی خریداری شد.

وی از خرید حمایتی ۹۲۷ کیلوگرم زعفران از کشاورزان استان خبر داد و بیان داشت: ارزش ریالی زعفران خریداری شده حدود ۱۲ میلیارد تومان است که از ۲۰۰ کشاورز استان خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی خراسان‌جنوبی با اشاره به خرید حمایتی زعفران در چهار مرکز در سطح استان، تبیین کرد: این مراکز شامل اتحادیه تعاون روستایی استان، اتحادیه تعاون روستایی قاینات، شرکت تعاونی روستایی مطهری سرایان و اتحادیه تعاون روستایی شهرستان فردوس است که در حال خرید زعفران از کشاورزان استان هستند.

ضیائیان‌احمدی با بیان اینکه امسال فقط دو نوع زعفران از کشاورزان خریداری می‌شود، مطرح کرد: زعفران امسال در دو رده پوشال مرغوب با قیمت هر کیلوگرم ۱۱ میلیون تومان و زعفران نگین هر کیلوگرم ۱۳ میلیون تومان خریداری می‌شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان‌جنوبی  با بیان اینکه خرید حمایتی زعفران از ۱۲ آبان‌ماه امسال در استان آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال خرید حمایتی به سه تن افزایش یابد و سقف خرید زعفران از هر کشاورز ۱۰ کیلوگرم است.

ضیائیان‌احمدی در پایان خاطرنشان کرد: امسال ۱۶ هزار و ۸۰۷ هکتار از مزارع استان  زیر کشت زعفران است و پیش‌بینی می‌شود ۷۰ تن زعفران از اراضی زیر کشت این محصول در استان برداشت شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش