IMAGE635338604633692767.jpg

در راستای تصمیم وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر عرضه محصولات کشاورزی اعم از روغن، برنج، مرغ، ذرت و شکر در بورس کالای ایران با هدف شفاف سازی میزان عرضه و تقاضا و تامین به موقع و کافی محصولات، از ابتدای این هفته ذرت و مرغ در بورس کالای ایران عرضه شدند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران» معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام با بیان مطلب فوق گفت: عرضه ذرت و مرغ در راستای دستور وزیر جهاد کشاورزی در بورس کالای ایران عرضه شد که هدف از عرضه این محصولات با استفاده از مکانیسم بورس کالا، اطلاعات شفاف در بخش کشاورزی است تا کاملا مشخص شود چه کسی یک محصول را خریداری و چه کسی محصول را به فروش رسانده و حجمی که در بازار عرضه می شود چه میزان است.

عباس والوزی با تاکید بر شفافیت مکانیزم بورس کالا اضافه کرد: از طریق عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا، واسطه ها و دلالانی که برای حفظ منافع و سودآوری شخصی بازارها را دچار نوسان می کنند، حذف می شوند و امکان دادوستد مستقیم میان فروشندگان و خریداران فراهم می شوند.

وی همچنین در رابطه با فصل برداشت ذرت و عرضه های پر حجم این محصول طی سال جاری در بورس کالا تاکید کرد و گفت: در سال گذشته عرضه پر حجم ذرت تنها از طریق استان خوزستان صورت گرفت اما از امسال استان‌های زیادی هستند که تمایل دارند محصول جو و ذرت خود را که به صورت عمده تولید کنند و در قالب طرح قیمت تضمینی در بورس کالا عرضه کنند.

والوزی در ادامه افزود: برداشت ذرت از ۲۵ شهریور سال جاری آغاز و خریداری این محصول در بورس کالا به صورت قیمت تضمیمنی، از مهر ماه امسال شروع می شود که این کار باعث خواهد شد تا کشاورزان در زمان بسیار کوتاه‌تری به بخش عمده ای از پول خود برسند.

معاون شرکت پشتیبانی امور دام در پایان ضمن اشاره به پیشرفت بورس کالا برای پویایی بازار معاملات محصولات کشاورزی، عنوان کرد: شفافیت و کشف قیمت واقعی کالاها از ویژگی های اصلی بورس کالا بوده و بر این اساس توصیه بنده به تمام نهادها و سازمان هایی به دنبال تامین منابع و محصولات مورد نیاز خود هستند این است که این دسترسی آسان و مطمئن را از دست ندهند چرا که رقابت در بورس نسبت به بازار آزاد متفاوت است و شرایط مناسبی را برای خریداران ایجاد می کند.

منبع: سنا

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها