محتشمی پور + ذوب آهن

رضا محتشمی پور قائم مقام بورس کالای ایران و هیأت همراه پانزدهم بهمن ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان از بخش های مختلف این کارخانه بازدید کردند. محتشمی پور در این بازدید با بیان اینکه زنجیره عرضه محصولات فولادی در بورس در حال کامل شدن است، اظهار داشت: انتظار داریم ذوب آهن اصفهان همان طور که در صنعت فولاد پیشرو بوده است، سرمایه گذاری بیشتر برای تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا مانند انواع میلگردهای خاص، کلاف ها و سایر محصولات صنعتی را در اولویت قرار دهد و بازارهای آن در اختیار این شرکت قرار گیرد.این مهم، فروش محصولات را افزایش می دهد و درآمد نصیب سهامداران می شود.

در تولید محصول ریل، عرضه کننده دومی نداریم

به گزارش «کالاخبر»؛ محتشمی پور قائم مقام بورس کالای ایران در این بازدید گفت: بازدید از بخش های مختلف ذوب آهن اصفهان تجربه بسیار خوبی بود، زحمات بسیاری در این کارخانه کشیده شده که قطعاً برای هر بیننده ای می تواند جذاب باشد. این کارخانه عظیم از دارایی های راهبردی کشور است و انشاا... موفقیت های بیشتر آن را شاهد باشیم.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان بنیانگذار بورس کالای ایران است و ساماندهی کالاهای پایه در کشور با این صنعت آغاز شد. هم اکنون نیز یکی از عرضه کنندگان کلیدی بورس کالای ایران و تامین کننده بزرگ بازار فولاد ایران، ذوب آهن اصفهان محسوب می شود و در تولید محصولاتی مانند ریل ما عرضه کننده دومی نداریم.

 قائم مقام بورس کالای ایران تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان در گروه فولاد همواره شفافیت لازم  را داشته است و در خصوص این شرکت مشکلاتی مانند مهندسی عرضه و ...  را نداشتیم. مسئولین ذوب آهن اصفهان همیشه همراه ما بودند و در حجم و نحوه عرضه روش کار این شرکت قابل تقدیر است.

رضا محتشمی پور خاطر نشان کرد: در روند مدیریت بازار کالا در ایران به سمت کامل کردن زنجیره عرضه در بورس است و شاهد هستیم کالاهای مختلف وارد این چرخه می شوند و لذا حرکت به سمت عرضه کامل تر و شفاف تر به طور طبیعی به نفع شرکت هایی است که عملکرد شفاف دارند. 

در ادامه سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران به هدف از بازدید از مجموعه ذوب آهن پرداخت و گفت: با توجه به این که یکی از عرضه کنندگان بزرگ و مهم بورس کالای ایران،ذوب آهن اصفهان است وظیفه داریم با عرضه کنندگان و خریداران در تعامل باشیم و مسائل و مشکلات آنها را بررسی کنیم تا تصمیم گیری هایی انجام شود که منافع خریدار و فروشنده در آن لحاظ گردد.

وی افزود:  وضعیت تولید این شرکت و به ویژه تولید محصول استراتژیک ریل را از نزدیک نظاره گر بودیم. کالایی که دارای ارزش افزوده بالا است و ذوب آهن اصفهان تنها تولید کننده آن در غرب آسیا به شمار می رود.

معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران تصریح کرد: انتظار داریم ذوب آهن اصفهان همان طور که در صنعت فولاد پیشرو بوده است، سرمایه گذاری بیشتر برای تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا مانند انواع میلگردهای خاص، کلاف ها و سایر محصولات صنعتی را در اولویت قرار دهد و بازارهای آن در اختیار این شرکت قرار گیرد.این مهم فروش محصولات را افزایش می دهد و درآمد نصیب سهامداران می شود.

ذوب آهن اصفهان نماد شفافیت 

سید جواد جهرمی خاطر نشان کرد : ذوب آهن اصفهان نماد شفافیت در بورس است و در بین شرکت های فولادی از جمله معدود شرکت هایی است که همه محصولاتش را در بورس کالای ایران عرضه می کند و لذا شفافیت ذوب آهن اصفهان مثال زدنی است و باید سایر شرکت ها نیز از این شفافیت پیروی کنند.

وی در پاسخ به این سوال که بورس کالا چه حمایت هایی می تواند از ذوب آهن اصفهان داشته باشد چنین گفت: امروز مذاکراتی صورت گرفت تا بتوانیم ابزارهای جدیدی را در بحث فروش و تامین مواد اولیه این کارخانه عظیم فولادی به ویژه سنگ آهن و ... تامین کنیم. برای تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت های فولادی تلاش داریم کل زنجیره را به بورس بیاوریم و هفته گذشته نیز عرضه سنگ آهن را در بورس داشتیم تا بتوانیم با قراردادهای بلند مدت، مشکل تامین مواد اولیه ذوب آهن از جمله سنگ آهن را حل کنیم. بخش دیگر  این است که قرار دادهای بلند مدت برای محصولات استراتژیک ذوب آهن ایجاد کنیم. این ابزارها می تواند به برنامه ریزی تولید ذوب آهن، صادرات، عرضه محصولات و تامین مالی شرکت نیز کمک کند. سال های گذشته نیز ذوب آهن اصفهان از تامین مالی بازار سرمایه استفاده کرد.

این مقام مسئول بیان کرد : بورس کالا را با ذوب آهن اصفهان می شناسند، به اعتقاد من نیاز است  مدیران و مسئولین بازدیدی از اولین تولید کننده فولاد کشور داشته باشند زیرا بعضاً تصمیماتی  می گیرند که تبعات منفی برای چنین شرکت هایی دارد و اشتغال و تامین مواد اولیه آنها را با محدودیت مواجه می سازد. امروز کارگرانی را دیدم که در دمای بالای ۱۰۰۰ درجه برای تولید محصولات فولادی استاندارد تلاش بی وقفه دارند و لذا باید تصمیم گیری ها منصفانه باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش