• ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
  • کد خبر: 48964
طلا

در حالی که به دنبال افزایش امیدها به تصویب بسته محرک مالی دولت آمریکا ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب تضعیف شده است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد ثبات نسبی و رشد تنها ۰.۱ درصدی بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۲۴ دلار و ۵۲ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۸۲۳ دلار و ۸۰ سنت ایستاد.

به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد شرکت "سی ام سی مارکتس"، جایگاه طلا به عنوان دارایی امن مثل گذشته نیست و خوش بینی زیادی پیرامون رشد اقتصادی وجود دارد. بازارهای اوراق قرضه نشان می دهند که موضع تسهیلی بانک مرکزی امسال ضعیف خواهد شد و این امر به ضرر طلا تمام می شود.

بر اساس گزارش رویترز، بازده اوراق خزانه آمریکا روز جمعه به بالاترین سطح از مارس رسید و انتظارات تورمی به بالاترین میزان در شش سال گذشته افزایش یافت. تورم بالاتر از افزایش قیمت طلا پشتیبانی می کند اما در عین حال بازده اوراق خزانه را بالاتر می برد که باعث افزایش هزینه نگهداری طلا می شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۵۵ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری تغییری نداشت و ۲۳۸۸ دلار و ۱۴ سنت بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها