• ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
  • کد خبر: 49496
پلی پروپیلن

صادرات پلی‌پروپیلن چین در پی محدودیت عرضه در نیمکره غربی، افزایش یافت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، تولیدکنندگان و شرکت‌های بازرگانی چینی به‌دلیل کمبود شدید عرضه در در نیمکره غربی، صادرات فرآورده‌های هموپلیمر پلی‌پروپیلن (PP) را پس از تعطیلات سال نو چینی در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۷ فوریه سال جاری میلادی افزایش دادند.

برخی فعالان بازار انتظار دارند که بارگیری محموله‌های صادراتی پلی‌پروپیلن چین در بازه زمانی فوریه تا مارس از حدود ماهانه ۳۰ هزار تن به ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن می‌رسد.

بیشتر محموله‌ها راهی مقاصدی در ترکیه، اروپا، جنوب آسیا و آمریکای جنوبی می‌شوند.

قیمت پیشنهادی برای محموله‌های صادراتی پلی‌پروپیلن گرید رافیا برای حمل به صورت FOB از چین در اواخر ماه ژانویه، هزار و ۳۵۰ تا هزار و ۳۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

حدود سالانه ۶.۹ میلیون تن ظرفیت پلی‌پروپیلن در ایالات متحده آمریکا به دلیل سرمای شدید قطبی در ایالت تگزاس غیرعملیاتی شده است.

واحدهایی پتروشیمی از دور خارج شده به دلیل برف، سرما و یخبندان شدید آمریکا متعلق به شرکت‌های لایندل بازل، اینئوس الفین و پلیمر، اکسان موبیل، فورموسا پلاستیک، فیلینت هیل ریسورسز و توتال است.

واحدهای بزرگ کراکر در عربستان، قطب تولید پلیمرها در خاورمیانه، در حال ورود به فصل تعمیرات اساسی در بازه زمانی فوریه تا آوریل هستند از این رو صادرات پلی‌پروپیلن به ترکیه، اروپا و هند را کاهش می‌دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها