پتروشیمی کنگان

مدیرعامل شرکت پتروپالایش کنگان با اشاره به اینکه واحد بازیابی اتان این شرکت به عنوان بزرگترین واحد تأمین خوراک پتروشیمی‌ها به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این واحد سالانه یک میلیارد دلار برای کشور درآمدزایی خواهد داشت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، حمید قادری با اشاره به اینکه واحد بازیابی اتان پتروپالایش کنگان با حجم سرمایه ۹۷۰ میلیون دلاری احداث شده است، اظهار کرد: این واحد به عنوان فاز نخست شرکت پتروپالایش کنگان با ظرفیت سالانه ۳.۵ میلیون تن هم‌اکنون در مدار تولید است و به‌زودی به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

وی با بیان این که واحد بازیابی اتان، سالانه ۲۱ میلیون تن خوراک را از فاز ۱۲ پارس جنوبی دریافت خواهد کرد، افزود: سالانه ۱.۷۵میلیون تن اتان، یک میلیون تن پروپان، ۵۰۰ هزار تن بوتان و ۲۵۰ هزار تن پنتان در این واحد تولید خواهد شد که درآمد حدود یک میلیارد دلار را برای کشور به همراه خواهد داشت.

استفاده حداکثری از توان داخل در فرایند ساخت و اجرا

مدیرعامل شرکت پتروپالایش کنگان با تأکید بر اینکه ۱۰۰ درصد طراحی و مهندسی و راه‌اندازی تمامی واحدها و بخش‌ها اعم از مهندسی پایه و مهندسی تفصیلی از سوی شرکت‌های ایرانی انجام شده است، ادامه داد: در اجرای این طرح تلاش حداکثری برای استفاده از تولیدات ایرانی صورت گرفته به‌طوری‌که ۶۵ درصد از تجهیزات این واحد از داخل کشور تأمین شده است.

قادری در ادامه تصریح کرد: اجرای این طرح برای ۳۵۰۰ نفر در دوران ساخت و ۶۲۲ نفر در دوران بهره‌برداری اشتغالزایی داشته است.

وی به اتمام فاز طراحی، خرید و اجرای پروژه در سریع‌ترین زمان مطابق برنامه زمان‌بندی شده اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی واحد بازیابی اتان در بهمن ۹۴ آغاز و در کمتر از پنج سال تکمیل شد.

مدیرعامل شرکت پتروپالایش کنگان با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری اهداف از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی صنعت نفت به عنوان سهامدار اصلی شرکت پتروپالایش کنگان است، گفت: سرمایه این طرح از سوی سرمایه‌گذار اصلی و تسهیلات بانکی تأمین شده است.

قادری به ساخت واحد الفین در قالب فاز دوم شرکت پتروپالایش کنگان اشاره کرد و افزود: فاز دوم هم‌اکنون حدود ۴۵ درصد پیشرفت دارد و امیدواریم تا سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت پتروپالایش کنگان، همجواری با پالایشگاه نهم فاز ۱۲ پارس جنوبی را از ویژگی‌ این طرح عنوان کرد که آن را نسبت به طرح‌های مشابه متمایز می‌کند و ادامه داد: دسترسی به خوراک و تولید متنوع محصولات از ویژگی‌های این طرح در مسیر افزایش توان عملیاتی و پایداری تولید است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها