• ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
  • کد خبر: 53318
پلی پروپیلن

تفاوت قیمتی بین بزرگ‌ترین بازار وارد کننده پلیمر دنیا یعنی چین و سایر مارکت ها سایه سنگینی را بر دیگر بازارها ایجاد کرده است، به طوری که مثلا در پلی اتیلن سبک LDPE قیمت سی اف ار چین به میانگین ۱۳۶۵ دلار رسیده که با میانگین قیمت ها در ترکیه که در حال حاضر ۱۸۸۵ دلار است ۵۲۰ دلار اختلاف دارد و در سایر محصولات هم شرایط مشابهی حاکم است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از پتروتحلیل، از طرفی طبق پیش بینی کارشناسان بازار چین روند ریزشی طی چند هفته آتی نیز ادامه دار است که به نظر می‌رسد محصولات جدید وقتی به چین برسند که بخش دیگری از قیمت خود را از دست داده باشند.

از سوی دیگر وضعیت پر انبارهای ترکیه کماکان ادامه دار است و هیچ گونه تقاضایی وجود ندارد و معاملات به صفر نزدیک شده است.

از دلایل تشدید این وضعیت نگاه به بازار جهانی و قیمت های چین و انتظارات کاهشی قیمت، افزایش تعطیلی ها و قرنطینه ها در سراسر جهان است، به طوری که کشور ترکیه قرنطینه سراسری ۲۰ روزه را شروع کرده و شواهد از اعمال یک حکومت نظامی به تمام معنا در ترکیه است که به شدت تحت کنترل پلیس و نیروهای امنیتی بوده و با متخلفین به شدت برخورد می‌شود و همچنین به کاهش سنتی معاملات در ماه رمضان می‌توان اشاره کرد.

از محصولاتی که شدیدا رکود و افت قیمتی را شاهد می‌باشد می‌توان به انواع گریدهای پلی پروپیلن و پلی اتیلن های خطی و سبک و گرید فیلم اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش