پتروشیمی

شرکت‌های سابک عربستان و اکسون موبیل آمریکا در اجرای یک طرح پتروشیمی ۹ میلیارد دلاری واقع در تگزاس همکاری می‌کنند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، اکسون موبیل و سابک اعلام کردند که اجرای یک طرح ۹ میلیارد دلاری پتروشیمی با بیشترین ظرفیت فرآوری اتان در تگزاس را طی سه ماه سوم سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز می‌کنند.

اکسون و سابک همچنین از تشکیل شرکت مشترکی به نام گالف کوست گروت ونچر (Gulf Coast Growth Ventures) هر با ۵۰ درصد سهم خبر دادند.

ظرفیت تولید سالانه طرح پتروشیمی یادشده یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن خواهد بود و شامل یک واحد مونو اتیلن گلیکول و دو واحد پلی‌اتیلن خواهد بود.

انتظار می‌رود این طرح پتروشیمی واقع در شمال منطقه کراپس کریست (Corpus Christi) ایالت تگزاس آمریکا تا سال ۲۰۲۲ به بهره برداری برسد.

دارن وودز، مدیرعامل اکسون موبیل در این باره گفت: ساخت بزرگترین واحد کراکر بخار جهان در آستانه تولید سریع حوضه پرمین، اهمیت و مزایای این پروژه را دوچندان می‌کند.

تولیدکنندگان و پالایشگران نفت جهان، پتروشیمی‌ها را به‌عنوان بازاری رو به رشد برای تقاضای نفت خام می‌بینند زیرا انتظار می‌رود با افزایش شمار خودروهای برقی، توسعه بازار مسکن و دفاتر کارآمدتر، تقاضا برای سوخت‌های موتوری در حال افزایش باشد.

اکسون‌موبیل و سابک اعلام کردند که انتظار می رود این پروژه بیش از ۶۰۰ شغل دائمی ایجاد کند.

آنها افزودند: این طرح پتروشیمی مواد مورد استفاده در تولید محصولات مختلف مانند خنک‌کننده‌های خودرو، صنایع بسته‌بندی و مصالح ساختمانی را تولید می‌کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها