اوپک

وزیر نفت کویت اعلام کرد: افزایش تولید نفت که ماه گذشته مورد موافقت اعضای اوپک پلاس قرار گرفته بود ممکن است در نشست روز چهارشنبه وزیران این گروه مورد بازبینی قرار گیرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، محمد عبدالطیف الفارس در حاشیه یک کنفرانس دولتی در شهر کویت به رویترز گفت: بازارها راکد شده اند. از آنجا که چهارمین موج شیوع کووید ۱۹ در بعضی مناطق آغاز شده است، باید محتاط باشیم و افزایش تولیدی که برنامه ریزی کرده ایم را بازبینی کنیم.

وی در ادامه افزود: اقتصادهای کشورهای شرق آسیا و چین تحت تاثیر شیوع کووید ۱۹ قرار گرفته اند و باید جانب احتیاط رعایت شود.

دولت آمریکا از اوپک و متحدانش خواسته است برای مقابله با افزایش قیمت های بنزین که تهدیدی برای روند احیای اقتصاد جهانی است، تولید نفتشان را افزایش دهند. این در حالی است که اداره اطلاعات انرژی آمریکا، آژانس بین المللی انرژی و خود اوپک برآوردشان از میزان تقاضا برای نفت اوپک در سال میلادی جاری و آینده را بازبینی کرده و کاهش داده اند.

وزیر نفت کویت درباره درخواست آمریکا گفت: اعضای اوپک پلاس دیدگاه های مختلفی درباره این موضوع داشتند. دیدارهایی میان کشورهای عضو اوپک به خصوص اعضای شورای همکاری خلیج فارس برگزار شده و دیدگاه های مختلفی برای رسیدگی به این موضوع وجود داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک پلاس از ماه مه سال گذشته محدودیت عرضه به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تقاضای جهانی را در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج بحران کرونا آغاز کرد و به مرور با بهبود تقاضا، تولید فریز شده را احیا کرده است. اعضای گروه اوپک پلاس در جولای موافقت کردند تولیدشان را از آگوست تا دسامبر ماهانه مجموعا ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند تا محدودیت فعلی عرضه به میزان ۵.۸ میلیون بشکه در روز به طور کامل خاتمه پیدا کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش