زعفران

در جریان معاملات مهر ماه سال ۱۴۰۰ معامله گران تعداد ۵ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۷۸۹ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بالغ بر ۳۲۷۰ میلیارد ریال دادوستد کردند؛ در مهر ماه مدال طلای حجم معاملات به گواهی سپرده زعفران و ارزش معاملات به سکه طلا رسید.

به گزارش «کالاخبر»؛ در جریان معاملات ماهی که گذشت، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی متعلق به زعفران نگین بود به گونه ای که تعداد ۲ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۴۷۵ گواهی سپرده زعفران نگین به ارزشی بیش از ۴۱۶ میلیارد و ۵۹۲ میلیون ریال بین بازیگران بازار دست به دست شد تا این دارایی پایه در جایگاه نخست به لحاظ حجم معاملات قرار گیرد اما جایگاه نخست ارزش معاملات همچنان در دستان سکه طلا است.

سکه طلا در این بازار مدال نقره معاملات ماهانه را کسب کند. به طوری که طی مهر ماه امسال ۲ میلیون و ۴۱۳ هزار گواهی سپرده سکه طلای تحویل یک روزه مورد معامله قرار گرفت و ارزش بالغ بر ۲۸۲۲ میلیارد ریال برای آن رقم خورد.

طی مهر ماه گذشته معامله گران در دو نماد معاملاتی انبارهای سحرخیز و طلای سرخ تعداد ۱۰۰ هزار و ۲۴۴ گواهی سپرده زعفران پوشال را خرید و فروش کردند تا ارزشی بیش از ۱۲ میلیارد و ۴۶۳ میلیون ریال برای دارایی پایه مذکور ثبت شود. براساس این آمارها، زعفران پوشال به لحاظ حجم و ارزش معاملات در رده سوم جدول معاملات مهر ماه قرار گرفت.

آمارها حاکی از آن است که در دوره زمانی مورد بررسی ۴۰۲۵ گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی انبارهای مه ولات و سبز دانه معامله شده و ارزش ۷.۵ میلیارد ریالی را رقم زده است.

معامله ۵۳۲۹ گواهی سپرده زیره سبز انبارهای دانش، کیمیابذر و مینوبذر نیز ارزشی بیش از ۵.۱ میلیارد ریال را به ثبت رساند.

معامله ۱۶ هزار و ۷۱۶ گواهی سپرده برنج طارم نیز ارزشی نزدیک به ۶.۶ میلیارد ریال را در پی داشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش