• ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
  • کد خبر: 65606
طلا

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی به روند صعودی خود ادامه داد و به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۱۸ دلار و ۹۹ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۲۰ دلار و ۱۰ سنت رسید.

بانک مرکزی آمریکا پس از این که هفته گذشته نشست سیاست پولی خود را برگزار کرد، بر این دیدگاه که تورم موقتی خواهد بود و احتمالا نیازی به افزایش نرخ های بهره ندارد، پا بر جا ماند. بانک مرکزی انگلیس هم برخلاف انتظارات نرخ های بهره را بدون تغییر نگه داشت. سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا روز جمعه اعلام کردند تورم در سال آینده فروکش خواهد کرد و شرایط برای افزایش نرخ های بهره در سال ۲۰۲۲ فراهم می شود در حالی که بازارها انتظار داشتند افزایش نرخ ها در اکتبر انجام شود.

تحلیلگران اظهار کردند آمار اشتغال ماهانه آمریکا که روز جمعه منتشر شد و بهتر از حد مطلوب بود، بعید است موضع موافق پایین ماندن نرخ های بهره بانک مرکزی آمریکا را تغییر دهد و بازارها اکنون منتظر انتشار شاخص قیمت مصرفی در روز چهارشنبه هستند.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت "آی جی مارکتس" در این باره گفت: آمار تورم اگر بالاتر از حد انتظارات باشد، وحشت نسبت به افزایش نرخ های بهره را ایجاد خواهد کرد اما تا زمانی که مطابق یا کمتر از حد انتظارات باشد، تصور نمی‌کنم کسی به وحشت بیافتد. اگر طلا بالای قیمت ۱۸۳۰ دلار را بشکند، می‌تواند به سمت مرز ۱۹۰۰ دلار حرکت کند. با این حال احتمالا در بلندمدت روند کاهشی پیدا می‌کند زیرا بانک های مرکزی نهایتا سیاست های تحکیم پولی را به اجرا خواهند گذاشت تا تورم را کنترل کنند.

بر اساس گزارش رویترز، سیاست های پولی تسهیلی که برای پشتیبانی از رشد اقتصادی در دوران پاندمی کووید ۱۹ به اجرا گذاشته شدند، باعث شدند طلا به بالاترین قیمت در بیش از دو سال اخیر صعود کند زیرا نرخ های بهره نزدیک به صفر، هزینه نگهداری این فلز که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۲۲ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۰۳۵ دلار و ۹۵ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۲۰۴۴ دلار و ۸۹ سنت معامله شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها