گواهی سپرده+انبار

در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالای ایران معامله گران تعداد ۱۱ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۳۷۳ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بیش از ۳۲۷۶ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال دادوستد کردند که سیمان همانند هفته گذشته با برتری نسبت به زعفران نگین و سکه طلا در بالاترین جایگاه بازار از نظر حجم معاملات ایستاد و زعفران نگین و سکه طلا نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی هفته ای که گذشت، ۷ میلیون و ۱۵۲ هزار گواهی سپرده سیمان به ارزش نزدیک به ۳۸ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال در حالی مورد معامله قرار گرفت که با ثبت این آمار سیمان از نظر حجم با کسب سهم ۶۲ درصدی مقام اول را کسب کرد و با برتری مطلق نسبت به سکه و زعفران نگین اول شد. این دارایی از نظر ارزش معاملات نیز بعد از سکه و زعفران نگین رتبه سوم را به دست آورد.

در این هفته سکه طلا نیز با کسب سهم ۷۸ درصدی از ارزش کل معاملات رتبه اول را به دست آورد؛ به طوری که معامله گران با دادوستد یک میلیون و ۹۵۹ هزار و ۸۰۰ گواهی سپرده سکه طلا ارزش بیش از ۲۵۵۲ میلیارد و ۴۹ میلیون ریالی را رقم زدند. دارایی مذکور نزدیک به ۱۷ درصد از حجم کل معاملات را نیز به خود اختصاص داد و از این نظر دوم شد.

زعفران نگین با معامله ۲ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۵۲۴ گواهی سپرده و ثبت ارزش ۶۷۳ میلیارد و ۵۲۳ میلیون ریالی توانست رتبه دوم حجم و ارزش معاملات را کسب کند. طی بازه زمانی مورد بررسی و در نماد معاملاتی انبارهای دارایی مذکور حدود ۲۱ درصد از حجم و ارزش کل معاملات رقم خورد.

در این هفته ۲۰ هزار و ۱۳۸ گواهی سپرده زعفران پوشال نیز به ارزشی نزدیک به ۴.۸ میلیارد ریالی در بازار مالی بورس کالای ایران دادوستد شد.

معامله ۵۵۷۰ هزار گواهی سپرده برنج طارم نیز ارزش ۲.۶ میلیارد ریالی را در پی داشت.

ارزش دادوستد ۶۲۳۹ گواهی سپرده زیره سبز نیز از رقمی حدود ۵.۵ میلیارد ریال فراتر رفت.

داده کاوی آمارهای معاملاتی هفته گذشته حاکی از آن است که ۱۰۲ گواهی سپرده کشمش سبز نیز در نماد انبار خلیل آباد در حالی مورد معامله قرار گرفت که ارزش بالغ بر ۶۳.۶ میلیون ریالی برای آن ثبت شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها