بورس کالا

اوراق سلف سنگ آهن دانه بندی که سال گذشته به منظور تامین مالی شرکت چادرملو در بورس کالا منتشر شده بود، با سود ۲۸ درصدی سرمایه گذاران در روز گذشته (۱۸ آبان) تسویه شد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، عرضه اولیه اوراق سلف سنگ آهن دانه بندی چادرملو که به میزان یک میلیون تن با خلوص ۵۹ تا ۶۰ درصد و با ارزش ۸۰۶ میلیارد ریال طی سال گذشته و در همان ثانیه اول با استقبال سرمایه گذاران مورد معامله قرار گرفته بود، روز گذشته به موعد سررسید رسید. این اوراق که سود آن بین ۲۵ تا ۲۸ درصد برای سرمایه گذاران در زمان تسویه در نظر گرفته شده بود با توجه به اینکه قیمت سنگ آهن در روز سررسید (۱۸ آبان) بیش از ۲۸ درصد بالاتر از قیمت در روز عرضه اولیه بوده، با سود ۲۸ درصدی تسویه شد تا خریداران اوراق سلف سنگ آهن از سرمایه گذاری خود در این اوراق کالایی رضایت کامل را داشته باشند. به گفته کارشناسان، تسویه اوراق سلف سنگ آهن با سود ۲۸ درصدی در شرایطی فعلی اقتصادی و سود بانکی، از مزیت های اوراق بر پایه کالا بوده است که سود آن براساس بهای کالا در زمان سررسید تعیین می شود. همچنین معاملات ثانویه این اوراق نیز در طول یکسال گذشته در جریان بوده و سرمایه گذاران زیادی در آن به معاملات اوراق سنگ آهن می پرداختند.

تسویه مرحله اول اوراق سلف پی وی سی

بنابراین گزارش، همچنین مرحله اول اوراق سلف موازی پی وی سی پتروشیمی آبادان با سود ۲۴ درصد تسویه شد.

براساس این گزارش، اوراق سلف پی وی سی پتروشیمی آبادان با حجم ۹۵۰۰ تن و ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال در تاریخ نهم آبان ماه جاری تسویه شد. در عرضه اولیه اوراق سلف پی وی سی پتروشیمی آبادان سود سرمایه گذاران ۲۴ تا ۲۷.۵ درصد در نظر گرفته شده بود.

به گفته کارشناسان، اگر زمان تسویه اوراق سلف پی وی سی حدود دو ماه پیش بود، سرمایه گذاران با سودی به مراتب بالاتر از ۲۴ درصد، سررسید اولین مرحله را تسویه می کردند.

در همین حال موعد سررسید مرحله دوم اوراق سلف پی وی سی پتروشیمی آبادان ۲۳ آبان ماه خواهد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها