• ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
  • کد خبر: 70135
مس

شرکت ملی صنایع مس ایران امروز همچون هفته های گذشته مس کاتد صادراتی خود را راهی تالار کیش کرد و توانست ۳ هزار تن دیگر از این محصول را از مسیر بورس کالا به فروش برساند.

به گزارش «کالاخبر»؛ عرضه امروز شرکت ملی مس با تقاضای ۱۰ هزار و ۵۰۰ تنی همراه شد و این استقبال خوب نشان از اقبال معامله گران به این محصول استراتژیک صادراتی دارد.

شرکت ملی مس از شروع عرضه های صادراتی خود در بورس کالا از ۵ آبان امسال تا به امروز، ۴۵ هزار و ۸۰۰ تن مس کاتد در تالار کیش عرضه کرد که با تقاضای چشمگیر ۱۲۰ هزار و ۴۰۰ تنی همراه شد.

در این مدت حجم ۴۵ هزار و ۸۰۰ تنی مس کاتد صادراتی معامله شده ارزشی بالغ بر ۱۱۲ هزار و ۹۶۳ میلیارد ریال را رقم زد.

گفتنی است، این شرکت برای نخستین بار توانست در تاریخ ۷ دی، محموله‌ای را برای تحویل در انبار شانگهای به فروش برساند، سایر محموله‌های این شرکت تحویل فوب بندرعباس هستند.

پس از فروش‌های موفق این شرکت در رینگ صادراتی بورس کالا، اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در این باره گفت: عرضه صادراتی شرکت ملی مس در راستای شفاف‌سازی برای فروش خارجی شکل گرفته چراکه ایجاد شفافیت و رقابت برای صادرات مس، رویکرد جدید و جذابی است.

به عقیده کارشناسان، گسترده شدن دامنه حضور خریداران، ایجاد رقابت و شفافیت، کاهش ریسک نکول و اطمینان از تسویه فروش محصول صادراتی با وجود تحریم‌ها از جمله مزایای صادرات کالاها از مسیر بورس کالاست که در صورت تسهیل روند نقل و انتقالات مالی و مراودات تجاری از این بستر، ایران می‌تواند به مرجع قیمت‌های منطقه ای در برخی کالاها تبدیل شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها