بورس کالا

در هفته منتهی به ۱۵ بهمن ماه ۲ میلیون و ۴۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۲۱۴ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۲۹ و ۷۷ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد و از نکات قابل توجه معاملات هفته گذشته، شکسته شدن رکورد تاریخی ارزش معاملات هفتگی بورس کالا بود.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۶۰ هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۸۵۷ هزار و ۱۸۱ تن سیمان، ۷۹۹ هزار و ۳ تن فولاد، ۴۳ هزار و ۵۰۰ تن خاک روی، ۳۷ هزار تن سنگ آهن، ۷ هزار و ۴۶۵ تن مس، ۶ هزار و ۴۰۰ تن آلومینیوم، ۲ هزار تن آهن اسفنجی، یک هزار تن شمش روی، ۴۸۰ تن سرب، ۱۵۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها و یک کیلوگرم شمش طلا مورد دادوستد قرار گرفت.

شایان ذکر است در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۲۸۰ هزار و ۴۸ تن انواع کالا به ارزش ۵۲ هزار میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۹۰ هزار و ۷۲۳ تن قیر، ۸۱ هزار و ۷۳۹ تن مواد پلیمری، ۶۳ هزار تن وکیوم باتوم، ۳۰ هزار و ۸۲۵ تن مواد شیمیایی، ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، ۲ هزار و ۸۳۰ تن روغن پایه، یک هزار و ۳۹۰ گوگرد و ۷۰ تن آرگون معامله شد.

همچنین ۱۰ هزار و ۴۵۵ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

به گزارش «کالاخبر»؛ رکورد تاریخی ارزش معاملات هفتگی بازار فیزیکی با ثبت رقم ۲۱.۴ هزار میلیارد ریال شکسته شد درحالی که این رکورد پیش از این در هفته منتهی به ۵ آذر ماه با ثبت معامله ۲ میلیون و ۳۳ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۸.۴ هزار میلیارد تومان شکسته شده بود؛ همچنین دوشنبه گذشته ۱۱ بهمن ماه با ثبت معامله بیش از  ۵۰۶ هزار تن انواع محصول در بازار فیزیکی بورس کالای ایران، رکورد تاریخی ارزش معاملات روزانه با ثبت رقم ۹.۸۸ هزار میلیارد تومان از ابتدای تاسیس بورس کالا تا کنون شکسته شده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها